Смоленська катастрофа: Росія відмовила Польщі у реконструкції уламків президента Качинського

РФ відмовила Польщі у реконструкції уламків літака, в якому в 2010 році під Смоленськом розбився президент Лєх Качинський та польські посадовці.

Про це йдеться у заяві підкомісії міноборони Польщі з розслідування катастрофи.

"Інформуємо, що у зв’язку зі зверненням від березня цього року підкомісії з повторного розслідування авіакатастрофи до російської сторони з приводу можливого проведення у Смоленську реконструкції уламків, російська сторона відповіла відмовою»,- йдеться в повідомленні.

В МЗС Росії переконують, що нібито провести реконструкцію уламків літака на місці "без доторкання до них, зміни їх вигляду й особливих ознак" неможливо.

"Позиція російської сторони свідчить про злу волю або  абсолютну відсутність компетенцій у сфері розслідування авіакатастроф", - у відповідь заявила польська сторона.

Адже, згідно з інструкцією Міжнародної організації цивільної авіації реконструкція розбитого літака "дуже важливва і потрібна" у з'ясуванні причин катастрофи."Позиція російської сторони підтверджує діагноз, що міститься в доповіді Ради Європи, який порівнює діяльність Російської Федерації з поведінкою СРСР в питанні геноциду в Катині і прямо називає їх діями, що несуть ознаки провокації", - резюмувала речник підкомісії Марта Палонек.Раніше польська урядова підкомісія, яка повторно розслідує обставини авіакатастрофи президентського авіалайнера під Смоленськом, знову заявила про те, що на борту літака стався вибух. Так, ліве крило літака було зруйновано в результаті внутрішнього вибуху.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/smolenska-katastrofa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

США не меняют позицию по Крыму – Госдеп 0 0 0
США и Южная Корея договорились приостановить совместные военные учения 0 0 0
США і Південна Корея домовилися призупинити спільні військові навчання 0 0 0
Чи вдарить Росія з Азовського моря: прикордонники роз’яснили ситуацію 0 0 0
Трамп раскритиковал миграционную политику Меркель 0 0 0
Госдеп подтвердил неизменную политику США по Крыму 0 0 0
На Чемпіонаті світу з футболу у Росії стався черговий скандал, – фото 0 0 0
Друзі врятували від самогубства поп-зірку 90-х, - фото 0 0 0
Трамп готов внести изменения в соглашение о перемирии на Корейском полуострове в обмен на денуклеаризацию КНДР 0 0 0
Путин 4.0. Что мировые СМИ пишут о выборах президента России 0 0 0