Психологи б’ють на сполох: діти масово страждають на ігроманію. Як вберегти їх від небезпечної хвороби

Всесвітня організація охорони здоров'я внесла залежність від онлайн- і відеоігор до списку захворювань, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Як наголошується у документі, критерії для постановки діагнозу – це втрата контролю над частотою і тривалістю гри, пріоритет гри перед іншими заняттями, а також продовження гри навіть за наявності негативних наслідків.

Найбільш вразливі перед ігроманією – діти. Так, британська компанія "Чайлд-вайз" підрахувала, що діти від 5 до 16 років проводять за різноманітними гаджетами в середньому 6,5 годин на день. Для порівняння 30 років тому малеча щоденно переглядала телевізор по три години.Російський підліток грав у комп'ютер 22 дні поспіль із невеликими перервами на сон. Через надмірне захоплення геймер, який мав серйозну травму ноги, пропустив запланований візит до лікаря. Парубок помер просто перед комп’ютером - у нього відірвався тромб.

У Британії батьки подарували 9-річній донці гральну приставку. Через відеогру дитина втратила цікавість до навчання, спорту та балету. Врешті-решт батькам довелося звернутися до психіатра, бо мала через онлайн-гру почала ходити в туалет під себе.

В Україні такі історії – не рідкість. За словами лікарів, три роки тому з підозрою на ігроманію зверталося приблизно 15-20 паціентів за рік, водночас лише від початку 2018-го є близько 50 пацієнтів.

"Проблема в самому вихованні сучасними молодими батьками, тому що замість того, щоб приділяти увагу, їм легше дати гаджет дитині, щоб вона займалася гаджетом, тим самим не хвилювала батьків. Що треба робити? Треба записувати дитину на секції, займати її тими речами, які їй можуть бути цікавими окрім комп’ютера", - розповів психолог Святослав Наявко.

Фахівці попереджають: ігроманію легше попередити, аніж вилікувати. Норма проведеного перед екраном часу для дітей від 2 до 5 років – не більше години на день. Від 5 до 18 років - не більше двох годин, окрім часу, витраченого на навчання. Якщо ж помічаєте у дитини віртуальну залежність і подолати її самотужки не до снаги, слід якнайшвидше звернутися до лікаря.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/psihologi-b-yut-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Іловайська трагедія показала недієздатність генералів" 0 0 0
"Хтось кричав "Допоможіть!", хтось кликав маму" 0 0 0
Порошенко шукає шляхи перенесення виборів президента України? 0 0 0
Поживанов: Час дорослішати, бо вже не юні. 27 років – це і здобуток, і час для висновків 0 0 0
Психологи пояснили, які люди схильні до зради 0 0 0
Психологи пояснили, які люди схильні до зради 0 0 0
"Державна зрада триває всі 27 років незалежності" 0 0 0
Бронзові індики виростають понад 20 кілограмів 0 0 0
Віденських блакитних кролів цінують за колір хутра 0 0 0
Кір дістався до сусідньої з Україною Молдови: влада б'є на сполох 0 0 0