Психологи б’ють на сполох: діти масово страждають на ігроманію. Як вберегти їх від небезпечної хвороби

Всесвітня організація охорони здоров'я внесла залежність від онлайн- і відеоігор до списку захворювань, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Як наголошується у документі, критерії для постановки діагнозу – це втрата контролю над частотою і тривалістю гри, пріоритет гри перед іншими заняттями, а також продовження гри навіть за наявності негативних наслідків.

Найбільш вразливі перед ігроманією – діти. Так, британська компанія "Чайлд-вайз" підрахувала, що діти від 5 до 16 років проводять за різноманітними гаджетами в середньому 6,5 годин на день. Для порівняння 30 років тому малеча щоденно переглядала телевізор по три години.Російський підліток грав у комп'ютер 22 дні поспіль із невеликими перервами на сон. Через надмірне захоплення геймер, який мав серйозну травму ноги, пропустив запланований візит до лікаря. Парубок помер просто перед комп’ютером - у нього відірвався тромб.

У Британії батьки подарували 9-річній донці гральну приставку. Через відеогру дитина втратила цікавість до навчання, спорту та балету. Врешті-решт батькам довелося звернутися до психіатра, бо мала через онлайн-гру почала ходити в туалет під себе.

В Україні такі історії – не рідкість. За словами лікарів, три роки тому з підозрою на ігроманію зверталося приблизно 15-20 паціентів за рік, водночас лише від початку 2018-го є близько 50 пацієнтів.

"Проблема в самому вихованні сучасними молодими батьками, тому що замість того, щоб приділяти увагу, їм легше дати гаджет дитині, щоб вона займалася гаджетом, тим самим не хвилювала батьків. Що треба робити? Треба записувати дитину на секції, займати її тими речами, які їй можуть бути цікавими окрім комп’ютера", - розповів психолог Святослав Наявко.

Фахівці попереджають: ігроманію легше попередити, аніж вилікувати. Норма проведеного перед екраном часу для дітей від 2 до 5 років – не більше години на день. Від 5 до 18 років - не більше двох годин, окрім часу, витраченого на навчання. Якщо ж помічаєте у дитини віртуальну залежність і подолати її самотужки не до снаги, слід якнайшвидше звернутися до лікаря.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/psihologi-b-yut-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Як вирішити проблему стрімкого подорожчання бензину 0 0 0
Суркіс – про свою дискваліфікацію: Дуже складно коментувати маразматичні рішення 0 0 0
Як навчити дитину хорошим манерам 0 0 0
Краще відмовтеся: Одна з улюблених страв українців виявилася отрутою 0 0 0
У Києві встановили рекорд з масового виконання гімну ОУН 17 17 666
Відсьогодні патрульні почнуть штрафувати водіїв за перевищення швидкості 0 0 0
Осінні курчата найстійкіші до хвороб 0 0 0
Трамп розповів, чому вважає Китай небезпечнішим ніж Росію 0 0 0
Рішення ВО "Сводоба" про висунення на президентські вибори Кошулинського, не дивує, – Кушнірук 0 0 0
МЗС закликає українців утриматися від поїздок до Португалії через ураган "Леслі" 5 5 666