Жадан, музика та пиво - завершився другий день масштабного літфестивалю

У Вінниці на території музею Михайла Коцюбинського відбувся концерт гурту "Лінія Маннергейма". Його фронтмен - український письменник Сергій Жадан. Він презентував свої найкращі пісні.
Лінія Маннергейма - український рок-гурт. Виник в Харкові у 2017 році. Заснований Жаданом та колишніми учасниками гурту "Оркестр Че".
"Давай, відкривай пиво вже. Без допінгу музику неможливо відчути. Потім треба ще купити цього топлива в супермаркеті", - каже своєму товаришу чоловік років 25. Одягнений у сині джинси, темно-синю футболку та має невелику бороду.
По всій території музею-садиби Коцюбинського людно. Біля входу відвідувачі палять та вживають алкоголь перед початком виступу. Хоча, на табличках вказано, що це заборонено робити.
О 21:00 починається виступ. Біля сцени зробили фан-зону. Молодь фотографується, робить селфі та знімає відео. Поруч встановили сидячі місця. Над ними повісили синю плівку, яка захищала б выдвідувачів від дощу. Якраз через годину виступу накрапав невеликий дощ. Деякі люди одразу одягнули дощовики та продовжили "ковбаситися" під звуки "Лінії Маннергейма".
"Достатньо класний концерт. Цікава музика. Лінія Маннергейма - хороший колектив. Кожен з учасників - індивідуальність. Це відчувається, як у вокальній манері виконання, так і в написанні текстів", - каже Gazeta.ua Ілля Соколовський із Вінниці.
Під час проведення концерту поліція стежила за порядком. Однак, ніяких правопорушень на заході не було.
"Дякую за це свято. Дякую за фестиваль. Сподіваюся, що ще повернуся на другий фестиваль "Острів Європа" в наступному році. Зараз я біжу на вокзал, аби встигнути на потяг. А поки, хлопці вам щось зіграють", - майже кричить зі сцени Сергій Жадан.
Зал аплодував і просив продовження концерту. Жадан миттєво покинув сцену. Без вокаліста, музиканти зіграли кілька композицій. О 22:30 концерт завершився.
На території музею Коцюбинського, в альтанці, компанія молодих людей продовжила розпивати алкогольні напої, не слідкуючи за концертом. А біля намету з кавою утворилася невелика черга.
На п'ять хвилин раніше, о 22:55 почалася мистецька вечірка в одному з гастробарів Вінниці. На ній виступили Богдан Куценко, Володимир Войчишин, Дарина Гладун, Лесик Панасюк, Тані Ша і Олена Львова, Богдан-Олег Горобчук та Елла Євтушенко. Вони презентували свої твори публіці до другої години ночі. На іншій локації, на території Вінницкого універмагу, відбулася ретроспектива фільмів режисера Ігоря Савченка. Саме, показ стрічки "Тарас Шевченко" 1951 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили унікальний літературний фестиваль

"Острів Європа" - літературний фестиваль. Вінпроходить вперше у Вінниці з 15 по 17 червня. В його програмі - понад 50 літературно-мистецьких заходів. Вхід на всі локації, окрім острову Кемпа, безкоштовний. Детальна програма - на сайті europeislandfest.com.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/regions/_zada...

Самые важные новости дня с facebook & twitter