Гривня очолила список валют, які найбільше зміцнились щодо долара

Гривня – валюта-лідер у світі зі зміцнення щодо долара США у першому півріччі цього року. Така тенденція зберігається попри те, що на багатьох ринках, що розвиваються, спостерігається протилежна тенденція.

Про це пише видання Bloomberg.

Зміцнення складає 7,7% проти долара. Українська національна валюта обійшла у рейтингу грузинський ларі та колумбійський песо.

Видання зазначає, що зміцнення відбувається на тлі проблем у національній економіці та кредитно-грошовій політиці, активізації військових дій на території східних регіонів України, відсутності міжнародної фінансової підтримки. Процентна ставка Національного банку України підвищена до 17% через двозначні показники інфляції, приборкання якої наразі лише почалось.

Своєю чергою, у НБУ заявляють, що ставка знижуватися не буде, поки фіксується сильна інфляція. "Тісна монетарна політика дозволить нам повернути інфляцію до мети в середині наступного року і не раніше", - повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

Чурій, який відповідає за валютну політику Нацбанку, ключовим завдання вбачає запобігання залежності від короткострокового капіталу для фінансування дефіциту поточного рахунку. "Це досить небезпечно, тому що якщо у вас негативні настрої, інвестори просто виходять з ринку, і це створює величезний тиск на монетарну політику та обмінний курс. Але це не справа України", - вважає банкір.

Видання Bloomberg також повідомило, що з осені 2017 року Україна зуміла залучити приблизно 550 мільйонів доларів "гарячого капіталу", з яких біля 200 мільйонів доларів отримано під час ситуації, коли ринки країн, що розвиваються, почали стискати. "Це зовсім інша історія в порівнянні з іншими ринками, що розвиваються", - сказав Чурій.

Читать польностью: https://tsn.ua/groshi/grivnya-ocholila-s...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Конфлікт у Секторі Гази: палестинські угруповання згодні укласти перемир'я з Ізраїлем 0 0 0
На аукціоні в Женеві продали рідкісний рожевий діамант за 50 мільйонів доларів 0 0 0
На аукціоні в Женеві продали рідкісний рожевий діамант за 50 млн доларів 0 0 0
Новим наставником "Сельти" став колишній керманич молодіжки "Шахтаря" 0 0 0
Amnesty International позбавила лідера М’янми звання «Посла совісті» 0 0 0
За один день ціна на нафту впала на кілька доларів 0 0 0
МОЗ занепокоєне: в Україні за останній тиждень захворюваність на на кір зросла на 35 % 0 0 666
В Україні зростають показники захворюваності на кір 0 0 0
В Австралії виявили упаковки фруктів з голками всередині 0 0 0
За останній тиждень захворюваність на кір зросла на 35%, – МОЗ 0 0 0