Землетрус і цунамі зруйнували популярні курортні острови

Землетрус магнітудою 9,5 балів стався 22 травня 1960 року в Чилі. Стихія забрала життя 1716 чоловік і ще 2 млн чоловік залишились без даху над головою. Викликане землетрусом цунамі накрило береги Гаваїв, Японії і Філіппін, що стало причиною загибелі людей. Хвиля дійшла до побережжя США, де були різні руйнування, але без жертв.
Причиною руйнувань були підземні поштовхи, обвали, виверження вулканів, що прокинулися. Епіцентр розташовувався біля міста Вальдівія за 435 кілометрів на південь від Сантьяго. Гіпоцентр знаходився на глибині 33 км. Хвилі цунамі, що виникли в результаті, досягали висоти 25 метрів. Їх руйнівна дія не обмежилася територією Чилі країни і острови, розташовані в тисячах кілометрів від Південної Америки, відчули натиск стихії. У Чилі загинуло не так вже багато людей, потонуло близько тисячі чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землетрус у китайській провінції забрав життя чверті мільйона осіб
Незабаром після могутнього поштовху, що відбувався о 3 годині дня, жителі прибережних районів відмітили, що спочатку море роздулося і його рівень піднявся значно вище за рівень найвищих припливів. З криками жаху "Море йде!" всі піднялися на горби. Хвиля помчала далі по просторах Тихого океану. Її наступною жертвою став острів Пасхи.
Потім цунамі досягло Гавайських островів. Тут висота хвилі була близько 10 м і руйнування були жахливими. Житлові будинки, адміністративні будівлі, автомобілі були змиті, в морі затонули або були зруйновані. Жертвами цунамі стали 60 чоловік. Прокотившись через весь Тихий океан, гігантські хвилі обрушилися на Японію. Тисячі будинків були змиті морем, затонули або були розбиті сотні суден, 120 чоловік стали жертвами розгулу стихії.
Кількість жертв склала близько 6 тис. чоловік, причому, основна частина людей загинула від цунамі. Збиток в цінах 1960 року склав біля півмільярда доларів.

16 грудня 1920 року у китайській провінції Ганьсу стався землетрус силою 8.6 бала за шкалою Ріхтера, один із найруйнівніших природних катаклізмів за всю історію людства. На площі більше 65 тисяч квадратних кілометрів загинуло близько 200 тисяч осіб і ще 20 тисяч чоловік, позбавлених житла, померли протягом зими.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_zeml...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Землетрус магнітудою 6,2 стався в Індонезії 0 0 0
Valve готовит свой ответ стриминговому сервису Twitch 0 0 0
В художественном музее поселилась красавица «Жучка» 0 0 0
Любителям суши: выяснилась смертельная опасность самой популярной рыбы 0 0 0
Найден простой способ взлома сетей Wi-Fi 0 0 0
Популярнейшие антибиотики объявили абсолютно бесполезными 0 0 0
Wizz Air з листопада припинить рейси з Любліна до Києва 0 0 0
Містичні істоти й затоплений танк - фотографи зняли світ по той бік води 0 0 0
У островов Фиджи в Тихом океане произошло землетрясение магнитудой 8,2 0 0 0
Землетрус магнітудою 7,9 стався біля берегів Фіджі 0 0 0