Пішохідний міст у Празі назвали на честь українця

У Празі Міська рада ухвалила рішення назвати новий пішохідний міст через річку Ботіч у районі Вршовіце на честь українського дисидента, учасника руху опору в СРСР Василя Макуха.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс.

"Чудова новина. Зусилля посольства та української громади в Чехії дали результат. Міська рада Праги схвалила рішення назвати новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави, у Празькому районі Вршовіце на честь українського дисидента та борця за свободу Василя Макуха. 5 листопада 1968 року В.Макух здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві на знак протесту проти окупації Чехословаччини радянськими військами", - заявив він.

Він також зазначив, що рішення було досить символічним, оскільки було ухвалено у рік 50-річчя трагічних подій в Чехословаччині. За словами посла, також символізм полягає у тому, що від мосту починається вулиця Українська в Празі.

"Віднині чимдалі більше чехів, почувши, що проходять мостом Василя Макуха, дізнаються про цього українського героя, який пожертвував своїм життям заради їхньої свободи", - підкреслив Перебийніс.

Нагадаємо, 20 серпня 1968 року війська Радянського союзу разом з арміями країн-сателітів здійснили вторгнення в Чехословаччину через бажання їхнього керівництва проводити незалежну від СРСР політику. У результаті проведення окупації загинуло щонайменше 108 жителів ЧССР, ще близько 500 отримали поранення. Вторгнення Радянського союзу до Чехословаччини стало приводом для найгучніших акцій радянських дисидентів.У відповідь на таку завойовницьку політику СРСР 5 листопада 1968 року український дисидент Василь Макух здійснив акт самоспалення у Києві біля будівлі на вулиці Хрещатик 27. Він вибіг із під’їзду з криками: "Геть окупантів!", "Хай живе вільна Україна!". Василя забрали до лікарні, але врятувати його не вдалося, і 10 листопада він помер, так і не прийшовши до тями. 26 січня 2017 року на Хрещатику Василю Макуху було встановлено меморіальну дошку.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/u-prazi-nazvali-pish...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Адміністрація хімзаводу в Техасі назвала причину вибуху на підприємстві 0 0 0
Терорист Стрєлков назвав окуповані міста, які бойовики втратять 0 0 0
Українець отримав неочікувану звістку про батька через 75 років 0 0 0
Врачи назвали овощ, который продлевает жизнь 0 0 0
Толмачова, що не потиснув руку Порошенку, силою затримали правоохоронці 0 0 0
Волонтери показали фото героїв, що віддали життя за Україну на Донбасі 0 0 0
Стали відомими фіналісти Кубку України з гандболу 0 0 0
У місті Дніпро біля кафе стався вибух невідомого пристрою 0 0 0
Як Національна поліція контролює закупівлі 0 0 0
У СНД відреагували на вихід України зі Співдружності 0 0 0