"Я позитивний олігарх". Головне з інтерв'ю Коломойського DW

Колишній голова Дніпропетровської ОДА, підприємець Ігор Коломойський дав інтерв'ю Жанні Нємцовій із DW.

ТСН.ua наводить коротко головні тези про політику, вибори президента, конфлікт навколо "ПриватБанку", телеканал "1+1".

Про "1+1". "Ми знаємо, чого хоче Петро Олексійович (Порошенко – Ред.). Він прогнозований у цьому плані. Він хоче "1+1" (телеканал – Ред.). На вибори. Ось йому кров з носа потрібен "1+1". На запитання про те, чи отримає Порошенко "1+1", Коломойський відповів: "Ні. Нізащо".

Про стосунки з Порошенком. "Ми ніде не змагаємося з Порошенком, але я йому опонент. Опонент світоглядний. Це полягає в нашому різному ставленні до життя. До демократії, до свободи слова, до подій в Україні, до того, яким повинен бути президент. У мене з приводу нього дуже велике розчарування. Наприклад, Порошенко для того, щоб вдруге обратися президентом (у нього така ідея фікс), повинен повністю контролювати всі телеканали".

Про Юлію Тимошенко. "Я і Вакарчуку симпатизую. Не відкрию Америку, якщо скажу, що всі хочуть бачити нові обличчя. Але якщо взяти старі, то, я вважаю, що найбільш гідною наразі є Тимошенко".

Про війну на Донбасі. "Сьогодні я можу його сміливо назвати громадянським конфліктом тільки за однією характерною ознакою – з обох боків беруть участь громадяни України. З одного боку, він повністю підтримується РФ. Постачається зброя, військовими інструкторами, командним складом, боєприпасами, матеріально-технічним забезпеченням. Кордон відкритий. Жодних проблем із цим немає". 

Про націоналізацію "ПриватБанку". "Відбулася незаконна, з моєї точки зору, націоналізація. З приводу чого йдуть судові процеси в Україні, і йдуть вони, скажімо так, з перемінним успіхом, але більше, як на мене, на нашу користь. І якщо суд вирішить, що націоналізація була неправильною, то тоді нам повинні повернути банк. І тоді весь лондонський процес закінчиться сам по собі, тому що ми ж не можемо самі проти себе судитися. Наразі поки контроль у держави за банком, вони ініціювали процес в Лондоні з однією метою – якось нам ускладнити життя, обмежити наші активи. Заморозити ці активи, ввести нам обмеження з особистих витрат. Поки є такий наказ суду, ми його виконуємо, такі правила гри".

Про себе. "А я якщо олігарх, то позитивний олігарх. Демократичний олігарх. Я ніколи не був при владі, я завжди був опозицією. Ніхто мене не дорікне, що я колись був у владі".

Про особистий конфлікт із Путіним. "Уже на посаді губернатора, я мав би, за ідеєю, добирати слова. Але з точки зору емоційності зіграло роль те, що сталося між Україною і Росією, події в Криму і те, що зараз триває в Донбасі". 

Про український націоналізм. "Саме націоналізм, з точки зору зовнішньої агресії з боку Російської Федерації, це – позитивне явище. Тобто, не було б націоналізму, Україна вже приєдналася б до Росії. Уже забули б про це. Вже в 2014 році була б нова якась Переяславська рада".

Про Росію. "Росія пішла тупиковою гілкою історії. Вона пішла в глухий кут, в деградацію. А могла піти в еволюцію".

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/ya-svitoglyadniy...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Блогерка: Популізм у нашій історії часто грав фатальну роль 0 0 0
На шахті у Чехії стався вибух: п'ятеро загиблих та восьмеро зниклих безвісти 0 0 0
"Где, черт возьми, Джордж?" Американка покорила сеть пошутив над своим парнем 0 0 0
"Намек на расстрелы?" В поручении Путина нашли скрытый смысл 0 0 0
10 новорічних фільмів, які зроблять настрій казковим 0 0 0
Вчені розповіли, як тварини впливають на здоров'я дітей 0 0 0
Президент Угорщини підписав "закон про рабство" 0 0 0
Глава Пентагону йде у відставку 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0