Без цілительства та зірок у роликах. У МОЗі взялися за рекламу ліків на телебаченні

Міністерство охорони здоров’я України розробило законопроект, що регулюватиме рекламу лікарських засобів. Про це повідомила виконувач обов’язків глави МОЗу Уляна Супрун.

За її словами, наша країна значно відстає від західних у способі та подаванні реклами, адже за кордоном є чіткі правила та норми, які дозволяють розповсюджувати рекламу ліків.

Супрун наголосила, що більше половини спожитих українцями ліків у 2017 році становили такі, ефективність яких не доведена."Уявіть, понад 50% від усього ринку спожитих ліків у 2017 році становлять ліки без доведеної клінічної ефективності! З 10 найпопулярніших препаратів, які найбільше купували українські пацієнти у минулому році, лише три  – є препаратами, які відносяться до категорії основних лікарських засобів. Усі інші – симптоматичні та супутні препарати, або ж такі, що не мають достатньої бази ефективності", - наголосила очільниця Міністерства.Урядовиця навела статистику Нацради з питань телебачення та радіомовлення, за якою  від 30% до 50% загальної кількості реклами на українському телебаченні – реклама лікарських препаратів та медичних виробів.

"Реклама також підживлює й таке явище, як "лікування по телевізору" та google-терапію. Майже 69% українців займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів. Наслідки, на жаль, часто є непоправними для здоров’я", - додала Супрун.

У МОЗі вважають, що належний контроль за рекламою ліків в Україні відсутній, тому і розробили відповідний законопроект, мета якого - уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості, а також гармонізувати чинне законодавство з нормами ЄС."Перерахую кілька основних пунктів законопроекту. Обмеження змісту реклами відповідно до директив ЄС: заборона реклами цілительства та нетрадиційної медицини; заборона залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів, які зображають медпрацівників; заборона інформації, що ліки призначені виключно для лікування дітей; зміст реклами має відповідати інструкції про застосування лікарського засобу", - йдеться у повідомленні Супрун.

Також запропонований МОЗ проект закону передбачає наявність визначення фахових медичних видань, де дозволена реклама ліків, не передбачених законом, а також розроблення та затвердження урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів, спрямована на медичних та фармацевтичних працівників. Функції контролю та моніторингу закріплюватимуться за МОЗом.

"Встановлюються чіткі штрафні санкції до телерадіоорганізацій за рекламу лікарських засобів з порушенням законодавства. Такі санкції надається право застосовувати Нацраді з телебачення і радіомовлення - у розмірі 5% від ліцензійного збору за 1 порушення", - написала очільниця Міністерства.

Більше про розвіяні Супрун медичні міфи дивіться в інтерактивній інфографіці ТСН.ua. 

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/bez-cilitelstva-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Brexit може не відбутися - прем'єр Великої Британії 0 0 0
Місто в Португалії визнало Голодомор геноцидом 0 0 0
Ізраїль у Секторі Газа завдав найпотужнішого удару за 4 роки 0 0 0
Гороскоп на 15 липня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Чеський психолог знайшов спосіб, як допомогти українським військовим 0 0 0
Померла перша дружина Френка Сінатри 0 0 0
Фильмы, запрещённые в СССР 0 0 0
Португальське місто Брага визнало Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців 0 0 0
Видання Rolling Stone назвало головний хіт літа-2018 0 0 0
Brexit може не трапитися, – Тереза Мей 0 0 0