У тролейбусах установлять камери, що розпізнають обличчя

За останні два місяці відбулися значні зміни у транспортній системі Києва. В місті прокладають безшумні трамвайні колії, будують перехоплюючі автостоянки. Запустили оснащений камерою тролейбус рахує пасажирів і розпізнає людей, що перебувають у розшуку.
У квітні поблизу станцій метро Теремки, Лісова, Червоний Хутір і Сирець почали створювати перехоплюючі паркінги автостоянки зручно сполучені з метрополітеном і автобусними зупинками поряд. Вони дозволяють залишити машину й одразу пересісти на потрібний транспорт. Це допоможе розвантажити центральну зону Києва від автомобілів.
 Є можливість залучати інвесторів для будівництва трирівневих і підземних паркінгів на під'їздах до міста, поряд із метро. Готуємо необхідні документи, говорить виконувач обов'язків директора Київтранспарксервісу Олександр Німас. Розглядаємо і варіант, за яким пере­хоплюючі майданчики можуть працювати на базі комунального підприємства. Матимуть по 600700 паркомісць.
У столиці продовжують установлювати безшумні трамвайні колії, замість звичайних. Їх уже поставили на 10 трамвайних переїздах. Безшумними стають завдяки спеціальним залізобетонним блокам, на які кладуть рейки.
 За умови фінансування 2018 року за цією технологією реконструюємо ще п'ять трамвайних переїздів, каже заступник голови Департаменту транспортної інфраструктури міста Іван Шпильовий. Будуть на вулицях Глибочицькій, Ялтинській, на площі Шевченка, від вулиці Автозаводської до Пуща-Водицької.
Безшумні колії прокладають у Києві з 2015-го.
Із 20 квітня містом курсує тролейбус №18 із відеокамерою, що має функцію підрахунку пасажирів. Фіксує, чи платять вони за проїзд. У базі даних камери є інформація про людей, які перебувають у розшуку. Якщо вони зайдуть у тролейбус, апарат розпізнає їхнє обличчя та надішле інформацію у поліцію в режимі реального часу.
Тролейбус їздитиме в тестовому режимі до червня. Потім подібні камери мають установити у всіх тролейбусах по кілька штук.
 Із часом такі камери будуть біля кожних дверей, говорить Директор інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров, 41 рік. Вони фіксують не лише те, що відбувається в салоні, але й на дорогах.
"Розумна камера" допоможе знизити кількість пасажирів, які їздять без квитків.
 Такі відеокамери дозволяють підняти безпеку пасажирських перевезень. Вони дисциплінують і пасажирів, і водіїв, каже генеральний директор акціонерного товариства "АК Богдан Моторс" 48-річний Віталій Старосуд. Затори, неправильний обгін, автомобілі, що заважають рухові лише частина проблем, які можна вирішити завдяки установленню розумних камер у тролейбусі.
 Є сумніви, що проект працюватиме в нас, як у Європі, розповідає транспортний експерт Дмитро Беспалов, 33 роки. Якщо камери фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху й передаватимуть дані до поліції, то під це ще потрібно підлаштувати інформаційну інфраструктуру та бази даних. Записи з камер мають регулюватися законом, аби їх не можна було оскаржувати в суді.
Складне питання по системі розпізнавання облич. Люди можуть збунтуватися. Для мене неприємне таке відслідковування.
Інформація з камер не має виходити в загальний доступ, за законом.
 За використання персональних даних в Україні передбачена відповідальність. Тому хвилюватися про розповсюдження записів із камер не варто, говорить юрист 42-річний Антон Зубков. Зйомка в публічних місцях не є втручанням в особисте життя.
У скільки обійдеться облаштування київських тролейбусів "розумними камерами", не повідомляють. В інтернеті подібні в середньому продають по $800 за штуку.
Можуть підняти ціни на проїзд
Улітку в Києві можуть підвищити вартість проїзду у громадському наземному транспорті до 8 грн. Зараз проїзд у трамваях, тролейбусах і комунальних автобусах вартує удвічі менше. Квиток на міську електричку коштує 5 грн.
Про це каже перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, 46 років:
 Столична влада розглядає можливість підвищити вартість проїзду. Однак про остаточні цифри говоритимемо після вивчення цього питання. Відповідний проект винесемо на громадське обговорення, аби вивчити думку киян.
У Київпастрансі заперечують вірогідність зростання цін на квитки.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/ukraine-newsp...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Увели штрафи за цькування в школі 0 0 0
"Школу побудували в поганому місці. Тут часто трапляються аварії" 0 0 0
2-річний Кирило Овдій місяць лежить у штучній комі 0 0 0
"Якщо зарплати не вистачить, знімемо гроші з кредитки" 0 0 0
"Я зважився відступити, поки ще не зійшов з розуму" 0 0 0
Жінка тричі намагалася скоїти самогубство через комуналку 0 0 0
Ірина Тимошенко виграла мотокосу 0 0 0
10 новорічних фільмів, які зроблять настрій казковим 0 0 0
Які медичні послуги можна буде отримати безоплатно у 2019 році 0 0 0
Вчені розповіли, як тварини впливають на здоров'я дітей 0 0 0