Прип'ять оточили міліціонери у протигазах

 Того дня перебував у стані "радіаційної ейфорії" розпирало від енергії. За кілька годин тіло покрилося бронзовою засмагою. Вона не сходила три дні, розповідає киянин 58-річний Олексій Бреус. Працював на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня 1986-го, коли сталася аварія, був на робочому місці.
Влаштувався на ЧАЕС Олексій Бреус 1982 року.
 Після навчання послали на роботу в Прип'ять Київської області. Спочатку був оператором установки по зменшенню радіоактивної активності, за якийсь час став старшим інженером управління блоком №4. Мав ставку 115 карбованців, а після останнього підвищення 340. Отримав службову квартиру.
26 квітня 1986-го о сьомій ранку Олексій Бреус мав бути на роботі.
 У Прип'яті сів на автобус, продовжує. На під'їзді до станції побачив зруйнований блок. Зрозумів, що сталася аварія. Паніки не було. Люди святкували весілля, діти гралися в пісочницях.
Охоронець в армійському гумовому комбінезоні та протигазі не хотів пускати на станцію. Після дзвінка керівництву дозво­лив. Дав таблетки йодистого калію для захисту щитоподібної залози. Потім видали респіратор. За зміну міняв його кілька разів.
На робочому місці Бреус мав з'ясувати, що сталося з обладнанням і системами блоку та забезпечити подачу води до реактора.
 Чистої води не залишилося набирали з річки. До четвертої дня резервуари нарешті заповнили. Отримав наказ запустити насос, який би подав воду до реактора. Був останній з операторів, хто того дня навідався в четвертий блок. Натиснув кнопку запуску аварійного насоса. Вона не спрацювала. У мене відлягло від серця. Переживав, що ввімкнення насоса призведе до нових неприємностей.
Евакуацію населення почали 27 квітня після обіду.
 Один оператор, який чергував у нічну зміну, коли стався вибух, одразу зателефонував дружині. Сказав, щоб із дітьми їхала з Прип'яті першим автобусом. О п'ятій ранку вони вирушили до Києва. Всі наступні рейси відмінили. Прип'ять оточили міліціонери у протигазах навіть миша проскочити не могла.
Мене евакуювали вночі 29 квітня. Під час ліквідації аварії отримав дозу опромінення 120 бер, при допустимих 2 берах на рік. Через це працювати на станцію більше не брали.
За кілька років після того зрозумів можу відчувати людську ауру, позитивні й негативні точки на землі й у приміщеннях, де у квартирі краще розміщувати ліжко чи приймати їжу. Деякий час ставив точні діагнози друзям і знайомим.
Тепер Олексій Бреус художник арт-групи "Стронцій-90".
 Після аварії працював журналістом. Зараз займаюся живописом. Основна тема Чорнобиль. Моя дружина Галина за освітою ядерник. Раніше була в ядерному конструкторському бюро. Тепер малює і пише вірші.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Опубліковано глобальний рейтинг якості життя: яке місце посіла Україна 0 0 0
Лемье победил О'Салливана нокаутом в первом раунде 0 0 0
Лемье — О'Салливан. Видео нокаута 0 0 0
Китайські банки приєдналися до санкцій проти Росії 0 0 0
Супрун запропонувала українцям лікуватися музикою 0 0 0
''Готов менять Украину!'' Вакарчук устроил перепалку с журналисткой 0 0 0
Як покращити пам’ятку архітектури символічним утіленням слова із трьох літер. ФОТОФАКТ 0 0 0
Лемью отправил О'Салливана в нокдаун 0 0 0
Супрун розповіла, які хвороби допомагає лікувати музика 0 0 0
''Гадить в Балтии легко'': в сети посмеялись над "русским миром" в Риге 0 0 0