Роман Мостовий шість років був незрячий

 Медицина винесла мені вирок, але змиритися з цим я не міг, каже 27-річний Роман Мостовий із села Чорний Потік Наддвірнянського району Івано-Франківської області. Шість років був незрячий. Торік у жовтні йому зробили операцію на правому оці. Зір повернувся.
Роман Мостовий перестав бачити у 9 років.
 Одного разу ввечері повертався додому і мене вкусив бездомний пес, про­довжує. Мама одразу відвела до фельдшерки, щоб та зробила щеплення від правця. За кілька хвилин після вакцинації шкіра вкрилася щільним висипом, а очі повністю побіліли. Фельдшерка запевнила, що це нормальна реакція. З часом це минулося. Та за півроку мій зір став погіршуватися. У сутінках майже не бачив. Дивитися на світло не міг, бо очі починали боліти. Замотував їх рушником і так ходив по хаті. Місцеві лікарі діагностували катаракту. Не радили робити операцію. Казали, не допоможе. Батьки почали шукати інших медиків. Поїхали на прийом до офтальмолога в Мінськ, столицю Білорусі. Лікар сказав: "Допомогти ніхто не зможе. Хлопчик осліпне".
Правильний діагноз Романові поставили за 10 років.
 Виявилося, після щеплення в мене стався анафілактичний шок. Він викликав синдром Стілла рідкісне аутоімунне захворювання. Організм почав сприймати очі, як стороннє тіло. У 20 років я повністю осліпнув. Мені видали довічну інвалідність.
До втрати зору Роман працював інструктором із гірських лиж на курорті "Буковель".
 Без зору я став нікому не потрібний, говорить Мостовий. Випадково познайомився з чоловіком, який тренував людей з інвалідністю. Завдяки йому почав займатися пауерліфтингом. Згодом опанував гирьовий спорт та армреслінг. Брав участь у чемпіонатах і перемагав. Згодом знову став на лижі. Потрапив у резерв київської збірної команди з лижних гонок.
Торік чоловік приїхав до Києва на реабілітацію.
 Був великий недобір групи. Мене попросили поїхати хоча б на два тижні. Погодився. Вже на першому занятті помітив дівчину Юлю. Мені було приємно з нею жартувати, говорити й мовчати. За кілька днів почали разом тікати з реабілітаційного центру, щоб погуляти містом. Нам не була потрібна чиясь допомога. Ми прекрасно справлялися самі. Тоді почувався щасливим.
За кілька місяців Роман освідчився Юлії і переїхав до Києва.
 Юля познайомила зі своїм лікарем Юрієм Баріновим, додає Роман Мостовий. Він погодився прооперувати мене. Минулого жовтня зробив операцію на правому оці. Зір почав повертатися.
Звикнути бути зрячим було непросто. Спочатку чув звук, а вже потім бачив, як людина ворушить губами. Кілька днів мав галюцинації, бо мозок відвик сприймати візуальні імпульси. Та згодом це минулося. Тепер готуюся до операції на другому оці. Її мають робити цієї весни.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

10 новорічних фільмів, які зроблять настрій казковим 0 0 0
Які медичні послуги можна буде отримати безоплатно у 2019 році 0 0 0
Вчені розповіли, як тварини впливають на здоров'я дітей 0 0 0
США збираються вивести війська з Афганістану – ЗМІ 0 0 0
Росія запустила Протон-М з військовим супутником 0 0 0
Усика визнали найкращим боксером року за версією ESPN 0 0 0
Мінфін США відклав санкції проти російської Групи ГАЗ до 7 березня 0 0 0
Як Михайлюк став своїм у Лейкерс 0 0 0
Трамп заявив, що глава Пентагону йде на пенсію 0 0 0
Глава Пентагону йде у відставку 0 0 0