"Листувалася із замовниками вдень, а працювала, коли діти спали"

П'ять років займається рукоділлям 27-річна Надія Талько з міста Ірпінь на Київщині. Робити прикраси й іграшки з полімерної глини почала, коли пішла в декретну відпустку. Доти працювала бухгалтером і менеджером.
 Коли пішла в декрет, потрапила на виставку рукоділ­ля в Києві, розповідає Надія Талько. 40 хвилин проговорила з дівчиною, яка продавала прикраси з полімерної глини. Вирішила й собі спробувати. Першою зробила заколку для волосся. Зрозуміла, це моє. Тепер маю дві скрині матеріалів і фурнітури.
Спеціальних курсів не закінчувала. Спочатку імпровізувала, потім пройшла кілька майстер-класів в інтернеті. Справа пішла швидше, коли чоловік купив піч для випікання.
Полімерна глина нагадує пластилін, але трохи жорсткіша. Щоб стала м'якшою, її треба добре розім'яти. Для роботи можна використовувати професійні інструменти або ті, що є під рукою зубочистки, палички, стержні від ручок. Коли працюю, намагаюся усамітнитися, щоб ніхто не відволікав. Це ніби медитація руки зайняті, голова вільна. Після випалювання глина стає подібна до плас­тику. Гнеться, але не ламається.
Ціни на вироби Надії Талько починаються від 150 грн.
 Якось знайома замовила для себе й дочки брошки у формі сердець, а для чоловіка й сина бутоньєрки у вигляді мініатюрних краваток, говорить Талько. Коли прийшов час розраховуватися, почалася гра в "кішки-мишки". Спочатку замовниця написала: "Не можу, переїжджаю на іншу квартиру". Потім: "Грошей немає, кінець місяця, зарплата буде 1 числа". Довелося шукати інших покупців.
Три роки тому на ювілей президента однієї компанії працівники замовили дві фігурки зайця і кролика заввишки 20 і 25 сантиметрів. Спереду на майці кролика мала бути емблема компанії, а ззаду цифра "31" вік іменинника. Листувалася з замовниками вдень, а працювала пізно вночі чи рано-вранці, коли діти спали. Мені надіслали готову картинку. Та я вирішила проявити ініціативу зробила кролика з метеликом. Замовникам не сподобалося і довелося скальпелем зрізати затверділу глину. Заплатили 2 тисячі гривень, як і сказала. Ціну взяла зі стелі.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Jingle Bell Rock" - Christmas Guitar Lesson | Riffin' Through Time 0 0 0
Президент ФК "Стяуа": Жіночий футбол - це ідея диявола 0 0 0
Французские "желтые жилеты" готовятся к протестам 0 0 0
"Рвет топы!" Украинский политзаключенный рассказал, что за хит играет в колонии РФ 0 0 0
В Венгрии не утихают протесты против "закона о рабстве" 0 0 0
Футболіст молодіжної збірної Бразилії перейшов до складу "Шахтаря" 0 0 0
Коломойський назвав "Дніпро" збитковою командою 0 0 0
Британський спецназ штурмує італійське судно 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0