Іван Тупайло відбув 25 років у сталінських таборах

3 травня справили дев'ятини за колишнім воїном УПА 89-річним Іваном ТУПАЙЛОМ. Його поховали в Рожищі на Волині поряд із дружиною. Її не стало сім років тому.
 Іван Семенович хворів. Майже не ходив, але мав ясний розум. За кілька місяців до смерті напам'ять декламував декалог Організації українських націоналістів. Мав піджак бійця УПА, яким дорожив. У ньому чоловіка й поховали, каже журналістка Ірина Зенц, 34 роки.
Іван Тупайло народився в селі Бережка Любомильського району Волинської області. У 15 років став зв'язковим УПА. Отримав псевдо "Роман". 18 липня 1945-го голова сусіднього села застав його за читанням політичних брошур. Доставив у НКВС Рожища. Тупайло зумів утекти. Майже чотири роки провів у підпіллі. Додому повернувся 25 березня 1949 року. Його схопили під час облави.
 Після затримання радянський майор Лев Брюхань простягнув автомат і запропонував "искупить вину", воюючи проти своїх. Іван Семенович спитав, чи складав він присягу. Коли той кивнув у відповідь, відказав: "І я складав", розповідає крає­знавець Микола Вавренчук.
Івана Тупайла засудили до 25 років ув'язнення і п'яти позбавлення громадянських прав. Після звільнення працював будівельником. У нього залишилися син і донька. Другий син помер, ще один зник безвісти.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Чеський психолог знайшов спосіб, як допомогти українським військовим 0 0 0
Померла перша дружина Френка Сінатри 0 0 0
Зустріч Путіна та Макрона: з’явилася важлива деталь 0 0 0
У Харкові на тротуарі автомобіль збив насмерть дитину у візочку 0 0 0
Фильмы, запрещённые в СССР 0 0 0
Израиль и палестинские группировки договорились о прекращении огня 0 0 0
Португальське місто Брага визнало Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців 0 0 0
Видання Rolling Stone назвало головний хіт літа-2018 0 0 0
З'явилося відео конфлікту охоронців і журналістів в Одесі 0 0 0
Brexit може не трапитися, – Тереза Мей 0 0 0