Іван Тупайло відбув 25 років у сталінських таборах

3 травня справили дев'ятини за колишнім воїном УПА 89-річним Іваном ТУПАЙЛОМ. Його поховали в Рожищі на Волині поряд із дружиною. Її не стало сім років тому.
 Іван Семенович хворів. Майже не ходив, але мав ясний розум. За кілька місяців до смерті напам'ять декламував декалог Організації українських націоналістів. Мав піджак бійця УПА, яким дорожив. У ньому чоловіка й поховали, каже журналістка Ірина Зенц, 34 роки.
Іван Тупайло народився в селі Бережка Любомильського району Волинської області. У 15 років став зв'язковим УПА. Отримав псевдо "Роман". 18 липня 1945-го голова сусіднього села застав його за читанням політичних брошур. Доставив у НКВС Рожища. Тупайло зумів утекти. Майже чотири роки провів у підпіллі. Додому повернувся 25 березня 1949 року. Його схопили під час облави.
 Після затримання радянський майор Лев Брюхань простягнув автомат і запропонував "искупить вину", воюючи проти своїх. Іван Семенович спитав, чи складав він присягу. Коли той кивнув у відповідь, відказав: "І я складав", розповідає крає­знавець Микола Вавренчук.
Івана Тупайла засудили до 25 років ув'язнення і п'яти позбавлення громадянських прав. Після звільнення працював будівельником. У нього залишилися син і донька. Другий син помер, ще один зник безвісти.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

На сьогодні встановлено ціну на банківські метали 0 0 0
Бум, от которого выиграют все 0 0 0
Авіаносна група США увійшла в акваторію Перської затоки 0 0 0
Екс-нардепа Шепелєва перед судом перевели зі слідчого ізолятора СБУ 0 0 0
У Британії спецназ штурмував судно, яке захопили мігранти 0 0 0
У Росії розірвався газопровід і виникла пожежа: відео 0 0 0
Коломойський назвав "Дніпро" збитковою командою 0 0 0
Курс на Європу чи на Азію: чи варто в Україні скорочувати робочий тиждень? 0 0 0
Декомунізація по-албанськи. ФОТО 0 0 0
Ціни на нафту падає рекордними темпами 0 0 0