"Сестра зібрала штани зі всього села, надіслала 20 кілограмів"

 Чотири роки тому переїхали з родиною з Донецька. Я була в декреті. Мусила шукати на новому місці заробіток. Вирішила виготовляти джинсові сумки. Шию на машинці з 12 років. До того ж місцеві майстрині не робили таких речей, каже 33-річна Наталія Кобзар. Живе в Кривому Розі на Дніпропетровщині.
 Знайомі передали швейну машинку з нашої напівзруйнованої донецької хати. Вишивальну придбала за грантові гроші від міжнародної організації з міграції. Вони допомагають переселенцям почати бізнес. Джинси спочатку купувала в секонд-хендах. Зараз віддають люди. Якось сестра зібрала штани зі всього села, надіслала 20 кілограмів. Ледве донесла їх із пошти. Також для роботи потрібна підкладочна тканина, фетр для аплікацій, праска з відпарювачем, якісні ножиці. Щоб все це купити і пошити першу партію сумок, знадобилося до 10 тисяч гривень. Вийшло 10 штук, каже Наталя Кобзар.
У середньому собівартість сумки 150 гривень. На пошив однієї витрачаю добу. Продаю вдвічі дорожче. Якщо річ прикрашена ручною вишивкою або валянням із шерсті, може коштувати до 2 тисяч гривень. Зараз популярними стали рюкзаки. Ціну на найпростіші моделі ставлю від 350 гривень. Якщо врахувати витрату часу і середню оплату роботи в Україні, мої сумки мають коштувати вдвічі більше. Але піднімати ціну не ризикую, бо так можна залишитися без клі­єнтів.
Попит зростає в теплу пору року. Тоді на сумках можна заробити до 6 тисяч на місяць. Основні покупці жінки 3050 років. Беруть собі, дочкам та онукам. До 8 березня приходили кілька чоловіків. Вони не роздивляються, як зроблено всередині, не перевіряють роботу застібок. Просто кажуть красива річ чи ні. Їм цього достатньо.
Якось знайома попросила зробити сумку з великим логотипом "Наталія Кобзар". Вона любить подорожувати. З кожної країни надсилала фото з моїм виробом. Мені як майстру це дуже приємно.
Покупців шукаю через соцмережі, на тематичних ярмарках. Також виставляю товар на сайтах, що спеціалізуються на реалізації виробів ручної роботи. Вони рекламують речі, але беруть 10 відсотків суми продажу. Тому там доводиться ставити трохи вищі ціни.
У подальшому планую розвивати торгівлю в інтернеті, щоб вийти на європейський ринок. Там популярна тема переробки вживаних речей на нові. Сумки можуть коштувати по 25 євро близько 800 гривень.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/money-newspap...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

У Британії спецназ штурмував судно, яке захопили мігранти 0 0 0
В Венгрии не утихают протесты против "закона о рабстве" 0 0 0
Футболіст молодіжної збірної Бразилії перейшов до складу "Шахтаря" 0 0 0
В Росії через аварію загорівся магістральний газопровід 0 0 0
Коломойський назвав "Дніпро" збитковою командою 0 0 0
Україна піднялась в рейтингу Forbes серед країн з найкращими умовами для ведення бізнесу 0 0 0
Курс на Європу чи на Азію: чи варто в Україні скорочувати робочий тиждень? 0 0 0
Австралийская акушерка сколотила состояние, продавая кремы и смузи из плаценты 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0