Сергій Іванюк дев'ять місяців готувався до смерті

 За півтори доби до смерті Сергій мав температуру за 40 градусів. Не скаржився, а лише питав: "Ну, а ви ж там як?" розповідає письменник 66-річний Володимир ДІБРОВА про товариша й колегу Сергія ІВАНЮКА, 68 років. Помер від раку за тиждень після презентації своєї книжки "Вбивство п'яної піонерки".
 Минулого літа в батька діагностували рак, говорить донька 45-річна Оксана Іванюк. Після операції він узявся завершувати всі справи, аби підготуватися до смерті. Поспішав відредагувати свої книжки. Готуємо до друку його останню "Самка богомола". Батько встиг внести правки й затвердити обкладинку.
Сергій Іванюк народився в Миколаєві. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Тарас Шевченка. Працював редактором. П'ять років був науковим працівником Інституту літератури. 1991-го почав працювати в Києво-­Могилянській академії. Спочатку був першим деканом факультету гуманітарних наук. 1994-го став ректором. Обіймав цю посаду шість років.
"Наснилося, ніби Сергій Іванюк зустрівся мені в трамваї. Я очам повірити не можу, тисну руку, дістаю телефон і прошу дозволу сфотографувати. "Та мона, мона. Тіки не розумію, Аню, нашо вам тоті телефони. Краще б погомоніли, як люде. Адже часу залишилося небагато: мені вже зараз виходить, а вам далі їхать". Я прокинулася у сльозах. З Іваном Семеновичем так і не поговорили", написала Ганна Гнедкова, 25 років, колишня студентка Іванюка у "Фейсбуку".
Перші оповідання для дітей Сергій Іванюк почав писати у 1980-х. Друкувався під псевдонімом Сергій Оксеник. Упродовж 10 років працював над пригодницько-фантастичною трилогією "Лісом, небом, водою". Із 2006-го очолював редакцію журналу для підлітків "Однокласник".
Сергія Іванюка поховали на кладовищі в Пущі-Водиці поблизу Києва. У нього залишилися дружина Тетяна Тихонова, донька Оксана й онук Олексій.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

У Росії заявили, що Україна здійснює проти них агресію 0 0 0
Гороскоп на 22 грудня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Не факт! Жизнь после смерти 0 0 0
Ще дві смерті за день: Небезпечна хвороба забирає життя киян 0 0 0
Авіаносна група США увійшла в акваторію Перської затоки 0 0 0
''Это просто унижение'': росСМИ поздравили с днем рождения Сталина 0 0 0
Бубку переизбрали главой Национального олимпийского комитета Украины 0 0 0
Курс на Європу чи на Азію: чи варто в Україні скорочувати робочий тиждень? 0 0 0
Декомунізація по-албанськи. ФОТО 0 0 0
Дуда оголосив у Польщі день жалоби за загиблими шахтарями 0 0 0