Сергій Іванюк дев'ять місяців готувався до смерті

 За півтори доби до смерті Сергій мав температуру за 40 градусів. Не скаржився, а лише питав: "Ну, а ви ж там як?" розповідає письменник 66-річний Володимир ДІБРОВА про товариша й колегу Сергія ІВАНЮКА, 68 років. Помер від раку за тиждень після презентації своєї книжки "Вбивство п'яної піонерки".
 Минулого літа в батька діагностували рак, говорить донька 45-річна Оксана Іванюк. Після операції він узявся завершувати всі справи, аби підготуватися до смерті. Поспішав відредагувати свої книжки. Готуємо до друку його останню "Самка богомола". Батько встиг внести правки й затвердити обкладинку.
Сергій Іванюк народився в Миколаєві. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Тарас Шевченка. Працював редактором. П'ять років був науковим працівником Інституту літератури. 1991-го почав працювати в Києво-­Могилянській академії. Спочатку був першим деканом факультету гуманітарних наук. 1994-го став ректором. Обіймав цю посаду шість років.
"Наснилося, ніби Сергій Іванюк зустрівся мені в трамваї. Я очам повірити не можу, тисну руку, дістаю телефон і прошу дозволу сфотографувати. "Та мона, мона. Тіки не розумію, Аню, нашо вам тоті телефони. Краще б погомоніли, як люде. Адже часу залишилося небагато: мені вже зараз виходить, а вам далі їхать". Я прокинулася у сльозах. З Іваном Семеновичем так і не поговорили", написала Ганна Гнедкова, 25 років, колишня студентка Іванюка у "Фейсбуку".
Перші оповідання для дітей Сергій Іванюк почав писати у 1980-х. Друкувався під псевдонімом Сергій Оксеник. Упродовж 10 років працював над пригодницько-фантастичною трилогією "Лісом, небом, водою". Із 2006-го очолював редакцію журналу для підлітків "Однокласник".
Сергія Іванюка поховали на кладовищі в Пущі-Водиці поблизу Києва. У нього залишилися дружина Тетяна Тихонова, донька Оксана й онук Олексій.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Стаховський оформив перемогу України над Португалією в Кубку Девіса 0 0 0
The Daily Telegraph дізналася про затримку санкцій Британії проти Росії через Brexit 0 0 0
Як покращити пам’ятку архітектури символічним утіленням слова із трьох літер. ФОТОФАКТ 0 0 0
Лемью отправил О'Салливана в нокдаун 0 0 0
Супрун розповіла, які хвороби допомагає лікувати музика 0 0 0
''Гадить в Балтии легко'': в сети посмеялись над "русским миром" в Риге 0 0 0
Показали колекцію речей, які належали Сергія Параджанову 0 0 0
Как быть с политикой и моралью 0 0 0
Справа Скрипалів: у паспортних документах Петрова і Боширова однакові позначки 0 0 0
Посилення покарань для водіїв: чи зменшаться ДТП? 0 0 0