Суниця Ольвія дає 70 ягід із куща

 У спеку можна садити суницю садову. Але треба робити це правильно. Знаю один секрет. Секатором обрізую всі бокові листки, залишаю серединки. Через листковий апарат випаровується вода, й рослина в'яне, розповідає 42-річний Леонід Антонюк із міста Горохів Волинської області. Вирощує сорти суниці садової на продаж.
Радить після посадки квітки обрізати.
 Суниця має кинути всі сили на приживлення та зміцнення куща, а не на квітконоси. Якщо посадити саджанець із квітковою брунькою, ріст рослини загальмовується, і вона виснажується. А люди на базарі з квітами гребуть, аж гай шумить. Вони хочуть посадити рослину і вже за тиждень їсти ягоди. Так не буває.
Садити можна протягом усього вегетаційного періоду.
 Перед посадкою довгий корінь обов'язково підрізую, а то вигнеться. Має бути не більш як 57 сантиметрів. Дехто просто його загинає. Під час вкорінення довгий корінь витискатиме рослину на поверхню. Адже клітини починають ділитися і розростається коренева система.
Ще одним весняним агроприйомом є глиняна бовтанка, подібна до консистенції сметани. Змішує воду з глиною.
 Варто зробити цю бовтанку. Бо після посадки земля прилипає до глини і процес укорінення відбувається швидше. До того ж не так підсихає в ґрунті коренева система.
Суниця любить легкий ґрунт, крізь який вільно проходить повітря. Гарно родить на піску. Для кожного сорту потрібна своя відстань між кущами, але не менш як 30 сантиметрів.
 На міжряддя залишаю по метру. Треба залишити вдосталь місця, щоб було куди вусам плестися.
Ставить саджанці у воду на 20 хв. Корінь насититься вологою. Яму копає на глибину лопати. Кладе коров'ячий або кінський перегній. Але не курячий. Він концентрований і може спекти корені. На п'ять ямок витрачає відро перегною. Додає в кожну по столовій ложці попелу. Перемішує із землею, засипає лунку й садить розсаду. Перед цвітінням біля кожного куща посипає перегноєм. Це підживлює рослину.
 Моєю улюбленицею є сорт Ольвія. Якою не була б зима, ця рослина не підмерзає і дає хороший урожай.
Сорт Ольвія вивели в Інституті садівництва Національної академії аграрних наук України. Він відноситься до групи ранньостиглих сортів, таких як Октава, Дарунок учителя, Присвята, Геркулес і Веселка.
 Якщо довга весна, то достигають у десятих числах травня. Але в нас зараз закінчується зима й одразу починається літо. Тому строки переносяться на початок червня.
Ольвія дає солодкі ягоди по 40 г кожна. Форму мають тупоконічну. На дорослому кущі виростають 6070 ягід. Із гектара можна зібрати 1617 т урожаю. М'якоть ягід соковита, але тверда, що полегшує перевезення. Відмінністю сорту є червоний відтінок вусиків куща.
 Також Ольвія стійка до посухи й заморозків. При затяжних морозах не вимерзає, на відміну від південних привізних сортів.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/sad-newspaper...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Як змінився Львів у 2018 році? Підсумки року 0 0 0
Ягідні кущі вкривають снігом 0 0 0
Сколько мандаринов можно есть без вреда для фигуры: диетолог дал совет 0 0 0
Усі говорять про світову кризу в 2019. Чого чекати? 0 0 0
Українські порти: чи є у них шанс на світле майбутнє 0 0 0
Все говорят о мировом кризисе в 2019. Чего ждать? 0 0 0
Експерти розповіли, що буде з курсом долара 0 0 0
В Росії вирощуватимуть опійний мак і коноплю для імпортозаміщення 0 0 0
Алексей Кущ: “А ларчик ломом открывался” 0 0 0
"Это только начало, будут еще сюрпризы" – экономист о снижении норм потребления газа при расчете субсидий 0 0 0