Володимира Бондаренка три місяці примусово лікували в психіатричній лікарні

 Ніколи не був боягузом. Мав на все свою точку зору і не боявся її озвучувати. Якось за це хотіли зробити психічнохворим, каже політолог 53-річний Володимир Бондаренко. 1986-го три місяці провів у московській психіатричній лікарні ім. Петра Кащенка.
У той час Володимир Бондаренко навчався в Московському військовому училищі.
 Того року день перемоги святкував разом з іншими молодими курсантами, говорить він. Пригощалися, випивали. Мова зайшла про Афганістан. Один із хлопців сказав, що його брат там отримав поранення. Я відповів: якщо подумати, то що ми там робимо? Ми прийшли туди, як загарбники, президента вбили. Хто там нас чекав? Тепер маємо даремні жертви і з їхнього, і з нашого боку. Запала мовчанка. Хтось спитав, хто в цьому винен. Відповів: партія. Врешті хтось із друзів запропонував покурити. Силою витягнув мене із-за столу.
За кілька днів Володимира Бондаренка викликав начальник політвідділу.
 "Хочу серйозно з тобою поговорити, сказав він. На тебе вже маю багато рапортів то співав непристойні пісні, то на Великдень ходив до церкви, то критикував владу", розповідає Володимир Бондаренко. Моїх виправдань не слухав. Продовжив: "Щоб через твої дії не постраждав весь курс, ми спишемо все на тимчасовий нервовий розлад. Кілька тижнів побудеш у лікарні. Уникнеш покарання, та й честь курсу врятуємо". Я погодився. Мене відвезли у психіатричну лікарню.
 Давали психотропні препарати сильної дії, які пригнічували роботу мозку та нервової системи. Після такого лікування міг би захворіти по-справжньому. Та батьки мене врятували. Мати послала батька до Москви все з'ясувати, бо не отримувала від мене ніяких звісток. Добитися правди не міг один начальник посилав до другого. Врешті йому вдалося потрапити до начальника училища Магомета Танкаєва. Той розказав правду. Батько закричав: "Замість того, щоб довірливо з Володею поговорити, у вас піднялася рука знищити хлопця? Ви хоч знаєте, на кого людей перетворюють у психлікарнях?" Начальник подзвонив замполіту. З нецензурними словами наказав йому негайно виправити ситуацію.
Батько забрав Володимира Бондаренка з лікарні. Разом поїхали в зоопарк.
 Наступного дня я написав заяву про відрахування зі Збройних сил Радянського Союзу, додає Бондаренко.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Оприлюднено графік роботи медзакладів Одеси на новорічні і різдвяні свята 0 0 0
США виділять Україні $10 млн через події на Азові 0 0 0
США відреагували на збільшенням кількості російських винищувачів в Криму 0 0 0
ЗМІ: внаслідок стрілянини у Відні загинув член мафії з Чорногорії 0 0 0
США виділять допомогу Україні через події на Азові 0 0 0
У Росії заявили, що Україна здійснює проти них агресію 0 0 0
Гороскоп на 22 грудня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Авіаносна група США увійшла в акваторію Перської затоки 0 0 0
Екс-нардепа Шепелєва перед судом перевели зі слідчого ізолятора СБУ 0 0 0
Дуда оголосив у Польщі день жалоби за загиблими шахтарями 0 0 0