Вчителі стали жертвами дітей: чия це "заслуга"

Булінг вчителів відбувається і через утрату авторитету педагога. Значною мірою – це "заслуга" самого педагога

Коли учитель викидається з мосту через проблеми у спілкуванні з учнями, як на Рівненщині, – це страшно. Бо ці ж самі люди мали б навчити дітей бути толерантнішими одне до одного але - ставали жертвами цієї нетолерантності, пише Богдан Петренко для Главкому.

Булінг щодо учителів існував давно. По-перше, це булінг всередині вчительського колективу. Так, як у кожному колективі. І "вчительська" - це місце для цькування. І це цькування – це проблема ненормальних стосунків у всьому суспільстві. Булінг не залишається у дитячому віці, він переходить і до дорослих. Лише набуває витонченіших форм – психологічного насилля, словесних знущань та принижень. Але проблема у тому, що цькуючи інших дорослих (а особливо – вчителів) на очах дітей ми привчаємо дітей калькувати нашу поведінку.

Але, найгостріша проблема лежить у цькуванні дітьми вчителів. Таких досліджень в Україні, на жаль, ніхто не проводить. Але, в Іспанії – 15% опитаних викладачів мали досвід насильницьких нападів з боку учнів, а 73% - постійні вербальні знущання. У Японії прем’єр-міністр, з огляду на складну проблему насилля щодо вчителів, офіційно навіть порадив учителям займатись самообороною.

Крім рівненської вчительки, ми можемо згадати і вітчизняні приклади, коли другокласник (!) 247 школи фізично знущався не лише над дітьми, але й над вчителями. А Васильківський приклад, коли вчителька зайшлась нецунзурною лайкою щодо учня – не що інше як наслідок спроби такого цькування (що ніяким чином не виправдовує "педагога").

Читайте також: Про цькування в українських школах та зустрічі Ніка Вуйчича з учителями та учнями

Як правило зачинщинками цькування є ті самі діти, які цькують власних однокласників. У них уже сформоване уявлення про те, що насиллям чи глузуванням над іншими можна досягти найвищого ступеня у класній ієрархії. Але коли відбувається посягання на недосяжне – у даному випадку на вчителів – це нібито демонстрація того, що "альфа-дитина" контролює не лише правила у дитячому колективі, але й – ігнорує правила дорослого життя. Тобто, таким чином займає ще вищу ступінь в дитячій ієрархії.

Але й самі вчителі значною мірою стимулюють таке ставлення до себе з боку учнів. Десь щось свідомо пропустив, дав слабину. Бо цькують, як правило, тих учителів, які не змогли відразу поставити на місце задираку. Або – таких як васильківська вчителька, що різко реагують – тобто ведуться на провокації. І тоді для класу знущання над конкретним учителем переростає у норму.

Читайте також: У Вінницькій області поліцейський підстрелив колегу під час відкритого уроку в школі

Але, булінг вчителів відбувається і через утрату авторитету педагога. Значною мірою – це "заслуга" самого педагога. Але це те, що цькування учителів зростає останні роки – це не лише проблема "неавторитетних" учителів. Це – наслідок постійних розмов вдома і у ЗМІ про те, що в школі нічого не вчать, що вчителі ні за що отримують зарплату, що сучасна школа – безтолкова. Тим самим у дітей закладається неповага і до знань, що дає школа, і до самих вчителів. А коли відбувається делегітимізація вчителя, втрачається його "недоторканість". І він стає такою ж жертвою, як і випадковий перехожий на вулиці. Тільки частіше – бо вчителі більше спілкуються з дітьми. А тому і ризики для них зростають.

Читать польностью: http://uainfo.org/blognews/1523924955-vc...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Возле Ракки обнаружили массовое захоронение жертв ИГ 0 0 0
В Индонезии нашли гигантскую пчелу, которую считали вымершей 0 0 0
"Очень эротично": Полякова засветила страстный поцелуй с Астафьевой 0 0 0
Вона не реальна: японська модель стала зіркою Instagram 0 0 0
Біля Ракки виявили масове поховання жертв ІД 0 0 0
Бан под дых российской пропаганде 0 0 0
"Мироновский хлебопродукт" приобрел крупнейшую птицефабрику Словении 0 0 0
Стало известно почему нынешние 30-летние женщины выглядят лучше своих сверстниц из прошлого 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0