Танці, пиво та ніякої роботи: 17 березня у світі відзначають день Святого Патрика

Сьогодні, 17 березня, у світі відзначають легендарне ірландське свято - День Святого Патрика. Аби розуміти, чому цій особі приділяється стільки уваги, варто зазирнути в історію.

Саме завдяки діяльності Святого Патрика, або, як його називали, Патрикія Ірландського, більшість населення острова Ірландія стали християнами. Він народився у період між 373 і 389 роками. Як йдеться в історичних даних, Патрик, ймовірно, походив з римської родини. У Уельсі, Англії та Шотландії вважають, що він є виходцем саме цих земель.  

Коли йому було 16, він потрапив у полон до піратів, а коли отримав волю, то певний час жив у Галії. Лише у віці 45 років Патрик повернувся в Ірландію, де почав проповідувати християнство та творити дива. Він читав ірландцям Євангеліє, створював християнські спільноти, монастирі тощо.Як свято День Святого Патрика почали відзначати досить давно. Ірландці вважають, що 17 березня - день смерті святого. Відомо, що народ багато емігрував і від ХVIII до XX століття ірландці мали величезні діаспори у США, Канаді. Вже у минулому столітті День Святого Патрика почали широко відзначати у Європі. 

У цей день, як відомо, ірландці не працюють. За традицією, прийнято ходити одне до одного в гості, танцювати й пити віскі (хоча зараз через меншу вартість у цей день п'ють пиво). Зараз також частіше ходять до пабів, аніж в гості. Незважаючи на те, що 17 березня припадає на період посту, саме цього дня ірландці дозволяють собі м'ясо, адже вірять, що Патрик перетворює його на рибу.

Широкої популярності свято набуло у США. Щороку там відбуваються традиційні паради з прапорами і головним символом Дня Святого Патрика - трилисником конюшини.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/tanci-pivo-ta-niyako...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Ми таки вийшли з русмиру, але до відповідальної влади ще далеко 0 0 0
У Лізі Європи УЄФА сезону-18/19 зіграно матчі четвертого туру 0 0 0
В ОБСЄ вимагають пояснень від Росії через збитий на Донбасі дрон 0 0 0
Регіт солдатів НАТО було чути аж в Анталії: бойовий флот РФ знову зганьбився в Босфорі 0 0 0
Каратист Валерій Чоботар – у фіналі чемпіонату світу-2018 0 0 0
В аеропорту Стамбула затримали українку, яка везла кокаїн 0 0 0
У Конотопі поліцейські затримали серійного домушника-гастролера 0 0 0
У Харкові суд арештував водія Lexus, який збив насмерть двох чоловіків 0 0 0
Війна на Донбасі є найгіршою з часів конфлікту на Балканах - Волкер 0 0 0
Робоча нарада «Впровадження цифрового телебачення на місцевому рівні» 0 0 0