Австралія не виключає появи України серед партнерів у сфері космічної співпраці

Штат Західна Австралія, який претендує стати головним космічним штатом Австралії, бачить Україну серед своїх можливих партнерів.

Про це пише Укрінформ.

“Наразі йдеться лише про започаткування співпраці, хоча очевидно, що є суспільний запит на такий спільний проект”, - заявив посол України в Австралії, коментуючи публікацію низки австралійських ЗМІ про можливість спорудження Державним космічним агентством України космодрому на території штату Західна Австралія.

За словами посла України Миколи Кулініча, Україна ще у 2016 році пропонувала Федеральному уряду Австралії провести первинне вивчення такої співпраці, однак реальних обрисів можливе співробітництво набуло лише після прийняття Австралією рішення про заснування власного космічного агентства.

“Україна має технічний досвід, знання і довгу історію у сфері світових космічних досліджень, тому така співпраця може бути дуже перспективною”, - наголосив посол.Уряд штату Західна Австралія, який розглядає проект через потенціал створення робочих місць та диверсифікації економіки держави, готовий розглянути партнерство з Україною.

“Співпраця з Україною, у разі її реалізації, може мати відмінні можливості. Північний захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить вже наявні широкі можливості Західної Австралії”, - заявила сенатор із Західної Австралії Лінда Рейнолдс.

Таку ініціативу активно підтримує і просуває вже кілька років поспіль посольство України в Австралії.

На даному етапі важливим для обох сторін є проведення первинних консультацій для визначення можливих варіантів співпраці.

Нагадаємо, 12 листопада 2017 року з космодрому НАСА "Уоллопс Айленд" був здійснений успішний запуск ракети-носія "Антарес".  Ця ракета створена американською корпорацією "Орбітал АТК" за участю іноземних партнерів, серед яких низка українських підприємств. Головну конструкцію першої ступені ракети розробило конструкторське бюро "Південне" та виготовив "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" (обидва з Дніпра) у співпраці з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "РАПІД" (Чернігів) та іншими.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/avstraliya-ne-viklyu...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Експерт Антикорупційної групи: Директора ДБР можуть звільнити найближчим часом 0 0 0
Держкомтелерадіо 761 раз відмовляв у видачі дозволів на ввезення книг з Росії 0 0 0
Біля посольства РФ у Парижі пройшов показ фільму Сенцова 0 0 0
Місія ОБСЄ: за два тижні кількість обстрілів на Донбасі збільшилась на 30% 0 0 0
Українець розробив унікальний веломобіль 0 0 0
Службовому псу будуть виплачувати пенсію кормом 0 0 0
Кабмин закупит автоматические системы контроля скорости на автодорогах 0 0 0
Чубаров: Світ не готовий задіяти найрадикальніші методи тиску по звільненню українських політв'язнів в РФ 0 0 0
В Канаде после легализации марихуаны появилась "работа мечты" 1 1 666
Посилення покарань для водіїв: чи зменшаться ДТП? 0 0 0