Українські університети, біля яких відчувається історичний дух Європи

Зимовий час для випускників шкіл, це гаряча пора підготовки до екзаменів та ЗНО, а також вибір майбутнього місця навчання.
Для абітурієнтів зараз важлива не тільки наукова складова університетів. На сайті Студвей показали, які гарні університети є в Україні, а їх чимало.
Львівський державний університет безпеки життєдіяльностіБудівлю університету звели у середині ХІХ століття за наказом і за кошт австрійського імператора Франца Йосифа I. Історія така: якось цісар був у місті, і міщани попросили його спорудити будинок для скалічених військових, щоб ті могли жити на рідній землі. Так у Львові з'явилася нова будівля Дім військових інвалідів.
Проект належить славетному архітектору Феофілу ван Гансену, який до того проектував Кафедральний собор та університет в Афінах, Національну обсерваторію Греції, а ще віденський Арсенал. Будівля майбутнього Університету безпеки життєдіяльності стала єдиною з тих, що створив цей архітектор в Україні.
Бердянський державний педагогічний університет

Бердянський університет є окрасою міста. Споруду хотіли зробити вишуканою, тому бюджет, виділений на будівництво, збільшували декілька разів від початку роботи. Щоб додати будівлі помпезності, уже під час зведення стін їхню висоту збільшили на декілька десятків сантиметрів. Результат вражає і сьогодні.
Недалеко від входу студентів "зустрічають" погруддя колишніх учнів гімназії: один з очільників Севастопольського збройного повстання 1905 року Петро Шмідт і бактеріолог, який винайшов протихолерну вакцину, Володимир Хавкін. Це повинно мотивувати студентів: можливо, через декілька десятків років тут будуть погруддя й інших видатних випускників. До речі, вулицю, на якій розташований університет, також назвали на честь Петра Шмідта.
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Львівський національний медичний університет не лише найбільший, а й найстаріший медичний навчальний заклад України. Тому профілі його студентів в "Інстаграмі" вирізняються красивими фотографіями, а найпоширеніша геолокація ЛНМУ ім. Данила Галицького. Цей заклад має величний вигляд не лише ззовні, а й усередині. Також тут є ботанічний сад із дендропарком.
Найбільше студентів та відвідувачів цікавить Музей хвороб - унікальний для України. На будівлі є напис латиною: "Мертві допомагають живим". Його фонд поповнюється вже понад століття і становить близько 2500 екземплярів. Тут представлено багато патологій і людських органів. Найкраще приїхати і подивитися самим, однак людям із слабкими нервами варто запастися заспокійливим… Чи помилуватися видами центрального корпусу.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Споруду університету справедливо вважають окрасою міста. Вона розміщена в будівлі колишньої міської управи, яку спорудили 1912 року. Проектували її як прибутковий дім, де будуть магазини і кондитерська, але історія змінила хід подій, і з 1930 року тут Уманський педагогічний університет. До речі, ім'я Павла Тичини йому присвоїли вже 1967 року.
Архітектурний ансамбль із головною будівлею доповнює колишня пожежна вежа у внутрішньому дворі, яку також звели ще в минулому столітті. А от із 2001 року на території університету з'явився Храм святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Цікаво, що він розміщений на місці двох колишніх аудиторій. Вважається, що це робить його ближчим до студентів не лише розташуванням, а й духовно.
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка

Глухівський національний педагогічний університет вирізняється яскраво-червоним кольором стін і білими колонами, а естетикою може скласти конкуренцію багатьом вишам.
Цей навчальний заклад один з найстаріших в Україні: його заснували в 1874 році. Спочатку це був заклад з трирічною програмою навчання, яка готувала вчителів для міських училищ. Одним із видатних випускників тієї програми був Олександр Довженко, який, щоправда, вступив туди не заради вчительського фаху, а для значної стипендії, якої вистачало на проживання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випускникам шкіл подарували всеукраїнського онлайн-репетитора - Степанов
До того, як стати Глухівським університетом, він був учительським, педагогічним інститутом, технікумом, інститутом соціального виховання та народної освіти. Та головні корпуси залишились незмінні: вони досі зачаровують самим своїм виглядом. Тому й не дивно, що 3 із 7 корпусів занесено до складу Національного державного історико-культурного заповідника в місті Глухові.
Запорізький національний університет

Спершу в будівлі розташовувалася жіноча гімназія, проте з 1930 року вона стала частиною Запорізького національного університету. Тоді це ще був Інститут соціального виховання, який за три роки став Запорізьким державним педагогічним інститутом.
Після війни ще майже 20 років тут була школа, але згодом приміщення повернули університету. Тепер тут факультет біології. Хоча інтер'єр споруди не виділяється вишуканістю, її зовнішній вигляд так і манить витягнути з сумки фотокамеру.
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Червоний корпус можна знайти не лише в Києві, а й у Харкові. Вищий навчальний заклад створювали професори технологічного інституту, яких у 1870 році направили з Петербурга. Архітектором став член Петербурзької спілки архітекторів Роман фон Генріхсен. Над будівництвом працювали роками, тому новий виш запрацював аж 1885 року.
Тоді ж збудували хімічний корпус, що пояснює його подібність до головного. Окрім цих будівель, університету належать близько 20 інших. Цікавим є корпус У-1 одна з найвищих споруд міста, що налічує 14 поверхів. Він розташований на височині, тому з нього можна побачити значну частину Харкова.
Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія

Колегіум, гімназія, ліцей, семінарія, училище, інститут, коледж свого часу Кременецька академія мала кожну з цих назв. А ще вона стала початком Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адже 1833 року академію перевели до Києва, де на його основі відкрили Київський університет.
Архітектурний комплекс поєднав два навчальні корпуси, костел та келії. Справжньою окрасою є Базиліка святих Ігнатія Лойоли і Станіслава Костки - Церква Перетворення Господнього, яку спроектував італієць Паоло Фонтана. За радянської влади, коли тут був ліцей, храм використовували як спортивне приміщення навчального закладу. Через роки споруда здобула належну пошану: комплекс визнали видатною пам'яткою української архітектури.

6 лютого, розпочалася реєстрація на офіційну сесію ЗНО. Вона триватиме до 19 березня. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року. Учасники АТО та учні з окупованих територій зможуть зареєструватися і в травні. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_ukra...

Самые важные новости дня с facebook & twitter