Горіх пекан родить на восьмий рік

 Саджанець пекана подарувала двоюрідна сестра з Америки. Знає мою любов до екзотики. Я ківі надворі почав вирощувати ще тоді, коли ніхто не уявляв його в нашому кліматі, говорить Олександр Дицевич, 56 років, із міста Чигирин Черкаської області. Цей горіх цінують за калорійність плодів і міцність деревини. За нею в кілька разів перевершує дуб. Меблі з пекана довговічні.
Вирощує сорти Успіх та Індіана. Дерева заввишки до 50 метрів. Цвітуть із травня до червня.
 Щоб урожай горіхів радував, треба садити близько чоловічі й жіночі дерева. В чоловічих квітки продовгасті, як сережки, а жіночі зібрані в суцвіття-колоски по 10 штук у кожному.
Плоди зовні схожі на волоські, але з гострішим кінцем. Нагадують оливки, за це дерево називають оливковим горіхом. Шкаралупа гладка, тонка, перегородок усередині немає. Плоди завдовжки до 8 см, завширшки 3 см. Дозрівають наприкінці вересня.
 Садити можна горіхи чи саджанці. Останнім способом надійніше, адже деревце краще приживається і швидше починає родити. Але горіхи легше дістати. Можна купити в магазині, замочити на три дні у воді й закопати під зиму в ямку глибиною 6 сантиметрів. Зверху присипати піском і компостом. Найкраще в січні.
У квітні викопує горіхи й кладе на два дні у воду. На сонячній ділянці викопує ямки глибиною 10 см на відстані не менше 1 м. Розкладає горіхи й загортає землею. Через місяць з'являються проростки. Такі дерева починають родити на 810 рік.
 Не лякайтеся, що в перші роки деревце росте дуже повільно. Думав пересадити, але дав йому шанс і тепер збираю по кілька відер горіхів. Після п'яти років погнало вверх. Пекану треба був час, аби корінь виріс і зміцнів.
За рік дерева виростають на 2030 см.
 Щоб мало сили родити, підживлюю двічі на рік. Весною поливаю азотними добривами, а восени фосфорними й калійними. Так закладається кращий врожай.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/sad-newspaper...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Весь будинок струсило. На кілька секунд пропав свєт" 0 0 0
Колишнього ватажка бойовиків «ЛНР» Плотницького кинули у Росії за грати, – ЗМІ 0 0 0
«Безвіз» можуть скасувати через провал боротьби з корупцією – ранковий ефір Радіо Свобода 0 0 0
Загинули перші майданівці 0 0 0
Українська модель поділилася пікантним фото 0 0 0
"Вийшла заміж за довічника. Познайомилися в інтернеті" 0 0 0
Находка в Израиле меняет взгляд на эволюцию человека 0 0 666
На Миколаївщині діти масово ходять до школи по кризі товщиною 5 сантиметрів 0 0 666
Одним лишь наличием ядерного оружия никого не напугаешь 0 0 0
Чиновники міськради носять годинники вартістю в трикімнатну квартиру 0 0 0