Горіх пекан родить на восьмий рік

 Саджанець пекана подарувала двоюрідна сестра з Америки. Знає мою любов до екзотики. Я ківі надворі почав вирощувати ще тоді, коли ніхто не уявляв його в нашому кліматі, говорить Олександр Дицевич, 56 років, із міста Чигирин Черкаської області. Цей горіх цінують за калорійність плодів і міцність деревини. За нею в кілька разів перевершує дуб. Меблі з пекана довговічні.
Вирощує сорти Успіх та Індіана. Дерева заввишки до 50 метрів. Цвітуть із травня до червня.
 Щоб урожай горіхів радував, треба садити близько чоловічі й жіночі дерева. В чоловічих квітки продовгасті, як сережки, а жіночі зібрані в суцвіття-колоски по 10 штук у кожному.
Плоди зовні схожі на волоські, але з гострішим кінцем. Нагадують оливки, за це дерево називають оливковим горіхом. Шкаралупа гладка, тонка, перегородок усередині немає. Плоди завдовжки до 8 см, завширшки 3 см. Дозрівають наприкінці вересня.
 Садити можна горіхи чи саджанці. Останнім способом надійніше, адже деревце краще приживається і швидше починає родити. Але горіхи легше дістати. Можна купити в магазині, замочити на три дні у воді й закопати під зиму в ямку глибиною 6 сантиметрів. Зверху присипати піском і компостом. Найкраще в січні.
У квітні викопує горіхи й кладе на два дні у воду. На сонячній ділянці викопує ямки глибиною 10 см на відстані не менше 1 м. Розкладає горіхи й загортає землею. Через місяць з'являються проростки. Такі дерева починають родити на 810 рік.
 Не лякайтеся, що в перші роки деревце росте дуже повільно. Думав пересадити, але дав йому шанс і тепер збираю по кілька відер горіхів. Після п'яти років погнало вверх. Пекану треба був час, аби корінь виріс і зміцнів.
За рік дерева виростають на 2030 см.
 Щоб мало сили родити, підживлюю двічі на рік. Весною поливаю азотними добривами, а восени фосфорними й калійними. Так закладається кращий врожай.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/sad-newspaper...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Лідери Південної і Північної Корей зійдуть на священну гору Пектусан 0 0 0
Переживания увеличивают риск спортивной травмы 0 0 0
Гройсман пропонував Омеляну внести за нього заставу 0 0 0
Вночі в центрі Києва сталася серйозна пожежа: евакуювали мешканців будинку (відео) 0 0 0
Лідери Південної Кореї і КНДР вирушили на священну гору Пектусан 0 0 0
Микрохвильовка, стільці і пиво - що гублять люди в морі 0 0 0
Допоможіть Дмитрику потрапити на реабілітацію 0 0 666
Два заступники глави Міненерго Насалика йдуть у відставку - ЗМІ 0 0 0
✅Чем закончилась экспедиция на Электро-Велах в горы за 1000 км. Часть 5 0 0 0
Природа мужских конфликтов: формула успеха современного мужчины 0 0 0