У ГПУ назвали мотиви для засекречення вироку суду щодо "грошей Януковича"

Вирок Краматорського суду про конфіскацію 1,5 мільярда доларів оточення позбавленого звання президента України Віктора Януковича було засекречено в інтересах слідства та учасників процесу.

Про заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін, повідомляє "Громадське радіо".

"Справа в тому, що щодо приблизно сотні підприємств, які проходять у рамках нашого кримінального провадження, тривають активні слідчі дії. В тому числі з використанням механізмів міжнародно-правової допомоги. Очевидним є те, що робити розслідування в режимі онлайн, аби підказувати ймовірним злочинцям про те, куди ми підемо наступним кроком - це означає прирікати подальші успіхи і зводити нанівець", - наголосив він.

Зокрема, Єнін розповів, що наразі ще триває розслідування щодо компанії Investment Capital Ukraine, яка, ймовірно, була пов’язана з виведенням грошей."Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми піддали сумніву документи, які підтверджували легальність коштів і фінансових оборудок. Тому ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи до однієї з судових експертних установ України. Наразі експертиза триває", - додав заступник генпрокурора, уточнивши, що діяльність посадовців як цієї компанії, так і державних банків та Нацбанку України є предметом цілої низки інших кримінальних справ, які розслідують ГПУ і НАБУ.

Водночас він зазначив, що конфісковані кошти вже вісім місяців перебувають у державній скарбниці та можуть витрачатися на потреби країни.

"У липні минулого року парламент України одноголосно проголосував щодо цільового використання цих коштів на соціальні проекти, наприклад, будівництво доріг, медицину, освіту та забезпечення обороноздатності країни", - зауважив Єнін.

Окрім цього заступник назвав ще одним мотивом засекречення судового рішення убезпечення учасників кримінального процесу.Нагадаємо, 10 січня Al Jazeera опублікувало текст постанови Краматорського суду про спецконфіскацію, яка була засекречена через оголошення державною таємницею. У документі, зокрема, було викладено схему виведення грошей з України оточенням Януковича.

Згідно з даними слідства, тодішньому президенту України допомогла вивести 1,5 мільярда доларів інвестиційна компанія голови Нацбанку Валерії Гонтаревої Investment Capital Ukraine (ICU).

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/u-gpu-nazvali-mo...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

''Черный Ленин ДНР'' разразился угрозами "антихристу" Порошенко: эпичное видео 0 0 0
На 5 лет дольше: ученые назвали секрет продолжительности жизни 0 0 0
Назвали 5 продуктів, що пришвидшують старіння 0 0 0
Названо найбагатших американських знаменитостей 0 0 0
Вирішальний пенальті Зінченка вивів "Манчестер Сіті" у півфінал Кубку англійської ліги 0 0 0
"Москитный" путь нашего флота 0 0 0
У Великобританії ув’язнили пару нацистів, які назвали свою дитину на честь Гітлера 0 0 0
Военнопленному моряку Терещенко при задержании не дали возможности сделать звонок, в "Лефортово" ему в этом тоже отказывают, - адвокат Саморукова 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0