10 стартапів, які змусили світ заговорити про Україну

Про ці українські компанії писали західні видання, їхні продукти та послуги замовляли за кордоном, а кампанії збору коштів отримували величезні суми від людей зі всього світу. Деякі з них перемагали на конкурсах і були відзначені нагородами та преміями.

Голос Америки нагадав про 10 стартапів, що змусили світ говорити про Україну в 2017-му.

 PassivDom

PassivDom – перший у світі цілком автономний будинок, що працює винятково на сонячній енергії – розроблений в Україні. Його можна звести за один день, прилаштувати на будь-якій землі і за бажання – перевезти в іншу точку за кілька годин. Уранці клієнт замовляє будинок, а вже ввечері в ньому оселяється.Виготовляється дім за допомогою 3D-друку. У перших таких тестових домівках можна спробувати пожити вже зараз у Києві. PassivDom почав свою роботу навесні 2017 року і за такий короткий проміжок часу отримав вісім тисяч замовлень зі США.

Бізнес-ідея українського еко-стартапу Go To-U увійшла до десятка кращих на конкурсі чистих технологій ClimateLaunchpad, що проходив на Кіпрі. Проект обіцяє революціонізувати інфраструктуру зарядних пристроїв для електромобілів.

Компанія Go To-U презентувала онлайн-платформу, що об’єднує екологічно відповідальні бізнеси, які пропонують послуги заряджання електромобілів своїм клієнтам та тим, хто може ними стати. Мережа зарядних станцій Go To-U розвинута в Україні та за кордоном – Польщі, Австрії, Казахстані, Грузії і Таїланді.

За допомогою спеціального мобільного додатка особа може забронювати зарядну станцію, яка ввімкнеться тільки для неї в певну годину, а також оплатити сервіс від бізнесу, який встановив зарядний пристрій.

Усього в міжнародному фіналі брало участь 105 команд із 35 країн. Компанія отримала запрошення до акселератора, де матиме змогу вдосконалити свій продукт.

Ugears / «Юкрейніан Геарс»

Стартап Ugears / «Юкрейніан Геарс», що виробляє незвичайні механічні 3Д-пазли з фанери для дорослих і дітей, був започаткований у 2014 році в Києві. Зараз люди на п’яти континентах збирають їхні унікальні моделі. Для того, щоб скласти конструкцію, не потрібно ні клею, ні цвяхів – один зі способів з’єднання деталей є запатентованим винаходом.

Цього року компанія зібрала 288 тисяч доларів на платформі Kickstarter на виробництво унікальної механічної моделі музичного інструменту, на якій можна грати.UniExo

Український стартап UniExo переміг у міжнародному конкурсі інновацій та роботехніки Robot Launch 2017 та отримав можливість узяти участь у акселераційній програмі в Кремнієвій долині і залучити інвестиції. Це стане наступним кроком для запуску серійного виробництва екзоскелетів – пристрою, що дає людям, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, можливість повноцінно пересуватися.

Читайте також: Юрій Косюк: Україна має всі можливості стати "зеленим" донором енергії і продавати цей ресурс в ЄвропіНа відміну від конкурентів, екзоскелет українського розробника Антона Головаченка є модульною конструкцією, що управляється за допомогою нейрошолома або нейробраслетів та коштує в рази дешевше закордонних аналогів.

Delfast

Електровелосипеди Delfast, розроблені в Україні, можуть подорожувати далі, ніж Tesla Model 3, на одному заряді батареї – 367 кілометрів, і це світовий рекорд.Кур’єрська служба Delfast створила гібрид мотоцикла та гірського велосипеда, щоб доставляти товари за одну годину, а після кількох років внутрішнього використання вирішила донести свій продукт до масового споживача. Стартап зібрав 165 тисяч доларів на платформі спільнокошту Kickstarter. Найбільше замовлень на електробайки надійшло зі США.

Grammarly

Заснований у Києві стартап Grammarly, головний офіс якого – у Кремнієвій долині, зібрав 110 мільйонів доларів інвестицій. Це одна із найбільших початкових інвестицій для технологічного стартапу останнім часом, писало видання Bloomberg. Один із інвесторів назвав назвав компанію найдинамічнішою в Сан-Франциско.

Компанія заснована вісім років тому, проте досі не залучала сторонні кошти, хоча прибутковою була з самого початку. Вона пропонує онлайн-програму, коректор для англомовних текстів. Більше 600 провідних університетів та корпорацій використовують Grammarly. Усього в програми майже сім мільйонів активних користувачів.Hochu Rayu

Новина про пристрій, розроблений українською компанією Hochu Rayu, облетіла відомі англомовні технологічні блоги і викликала жвавий інтерес в американських компаній, які захотіли випробувати диво-шолом у своїх офісах.

Пристрій під назвою Helmfon обіцяє стати рішенням для компаній, у яких працівникам доводиться часто проводити телефонні конференції: шолом, оснащений телефоном, блокує звуки зовні та зсередини, таким чином, людина може розмовляти вголос і нікому цим не заважати.People.ai

Стартап People.ai, заснований українцем Олегом Рогинським, зібрав інвестицій на суму 7 мільйонів доларів.

Компанія, офіси якої розміщені в Києві та Сан-Франциско, пропонує вирішення на основі штучного інтелекту для управління відділами продажів. Програмне забезпечення, створене в People.ai, допомагає підвищити ефективність команд, аналізуючи їхню продуктивність і надаючи рекомендації щодо закриття угод.

Petcube

Українська технологічна компанія Petcube, виробник популярних у світі відеокамер для власників домашніх тварин, здобула в 2017-му престижну нагороду на технологічному шоу «розумних» аксесуарів (Wearable Technology Show) у Лондоні. Petcube переміг у номінації «Розумний» дім». Серед переможців у інших номінаціях – Apple Watch 2, Android Wear 2.0 і Snapchat.Відеокамера Petcube, що дозволяє власникам домашніх тварин спілкуватися та гратися з їхніми улюбленцями дистанційно з допомогою мобільного додатка, у час своєї появи в 2013-му році стала новинкою на міжнародному ринку. Влітку компанія випустила новий продукт – пристрій Petcube Bites: це камера, з допомогою якої людина може почастувати свого собаку, перебуваючи далеко від дому.

Також в одному з інтерв’ю популярна британська актриса Емма Вотсон зізналася, що не може жити без мобільного додатка Petcube.

Стартап заснований трьома українцями. Компанія має офіси в Києві, Сан-Франциско та Шеньчжені, і її продукція продається в найбільших американських мережах роздрібної торгівлі, таких як Amazon, BestBuy, Petco.

Читайте також: Пять ошибок стартапов в переговорах с инвестором

Senstone

Ще один пристрій українських розробників мав успіх на Kickstarter, зібравши 270 тисяч доларів – модний кулон Senstone, що виконує унікальну функцію перетворення голосових записів у текстові нотатки.

Senstone дозволяє записувати свої думки швидко та з комфортом. Усі аудіо- та текстові замітки синхронізуються у хмарному сховищі. Senstone розпізнає 12 мов, дозволяє редагувати тексти, надсилати їх в інші додатки, організовувати за хештегами, здійснювати пошук за ключовими словами чи місцем запису, створювати списки завдань і нагадування.

Читать польностью: http://uainfo.org/blognews/1515892315-10...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

ДТП з туристичним автобусом у Мексиці: загинули 15 людей 0 0 0
Так не чинять, – Саакашвілі у відкритому листі звернувся до Порошенка 0 0 0
Екс-прем'єр назвав гідних кандидатів на посаду голови НБУ 0 0 0
Саакашвілі написав нового листа Порошенко, в якому закликав його до відставки 0 0 0
У Британії заявили про арешт підозрюваних у підготовці теракту 0 0 0
У Держстаті розповіли, на скільки зменшилось населення України за рік 0 0 0
У партії Меркель жорстко розкритикували роботу Порошенка 0 0 0
У Вас немає честі: Саакашвілі закликав Порошенка піти у відставку 0 0 0
Україна та США знову проголосували проти російської резолюції «боротьби» з нацизмом 0 0 0
Назвали найкращі українські кліпи 2017 року 0 0 0