"У те, що Саакашвілі посадять, не вірить навіть курка в селі"

 Я юрист, практиковал в Нью-Йорке, ходил в американские суды. Нигде в мире человека не закрывают под замок за то, что его могут убить, каже колишній голова Одеської облдержадміністрації, екс-президент Грузії 49-річний Міхеіл Саакашвілі в понеділок 11 грудня в Печерському районному суді Києва.
Розглядали обрання йому запобіжного заходу. Прокуратура просила суд про цілодобовий домашній арешт на два місяці. Пояснили це загрозою життю Саакашвілі з боку російських спецслужб. Засідання тривало понад 7 год. Слідчий суддя Лариса Цокол клопотання прокурора не задовольнила. Колишнього президента Грузії відпустили з-під варти.
Правоохоронці затримали його 8 грудня в Києві. У слідчий ізолятор забрали з квартири екс-керівника поліції Луганської області Юрія Покиньбороди. Саакашвілі підозрюють у вчиненні злочину за попередньою змовою організованою групою. 18 грудня його викликають на допит у Генпрокуратуру.
 Саакашвілі хотіли не стільки ув'язнити, скільки дискредитувати в очах прихильників. Цього не відбулося. Підтримка зросла, і влада змушена шукати альтернативні шляхи вирішення цієї проблеми, каже політолог 33-річний Петро Олещук.
 Тут є два варіанти. Або по­глиблювати доказову базу про спробу вчинити державний переворот і співпрацю з російськими спецслужбами. Або відправити у відставку генпрокурора Луценка. Щоб його наступник переглянув справи й оголосив перемир'я між владою й Са­акашвілі. Другий варіант поки що здається малоймовірним.
Ніхто своїх цілей не досягнув. Усі далі накопичуватимуть сили. Для України було б оптимально, якби президент Порошенко взагалі не запрошував Саакашвілі. Адже це було зроблено заради короткотермінового піару. Тоді Петро Олексійович набрав кілька додаткових балів в очах власних виборців і західних партнерів. Але в підсумку завів Україну в непрогнозоване політичне протистояння. Влада зганьбилась. Офіційно звинуватили Саакашвілі у спробі вчинити державний переворот. А після цього суд випустив його на свободу, не знайшовши підстав навіть для домашнього арешту.
 Ситуація далі ­розвиватиметься в руйнівному руслі з боку і президента, й екс-очільника Одещини, говорить колишній нардеп 53-річний Тарас Стецьків. Влада діє поза правовим полем. А Саакашвілі в силу свого характеру все зводить до персонального протистояння з Порошенком. У те, що Міхеіла посадять, не вірить навіть курка в селі.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/politics-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Барселона" завдяки четвертій перемозі одноосібно очолила чемпіонат Іспанії 0 0 0
Чому важливо вміти не лише цінувати, а й оцінювати свою працю 0 0 0
Як покращити пам’ятку архітектури символічним утіленням слова із трьох літер. ФОТОФАКТ 0 0 0
Кличко посетил фестиваль современных богатырей "Muromets Fest" - КГГА 0 0 0
Супрун розповіла, які хвороби допомагає лікувати музика 0 0 0
''Гадить в Балтии легко'': в сети посмеялись над "русским миром" в Риге 0 0 0
Папа Римський закликав мафіозі покаятися 0 0 0
Побічний ефект мегаполіса – сліпота на людей 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0