Попіл тіла офіцера СС ізраїльтяни розвіяли за межами країни

15 грудня 1961 року в Єрусалимі ізраїльський трибунал з військових злочинів засудив до смертної кари колишнього нацистського офіцера СС Адольфа Ейхмана, як головного виконавця плану Гітлера з винищення євреїв. Подана його адвокатом апеляція була відхилена, як і прохання про помилування, направлене президенту Іцхаку Бен-Цві. 1 червня 1962 року Шалом Нагар, старший наглядач в'язниці міста Рамла, накинув йому на шию петлю і привів вирок до виконання.
Адольф Айхман (1906 -1962) німецький офіцер, співробітник гестапо, завідувач відділу гестапо IV-B-4, який відповідав за "остаточне вирішення єврейського питання". З дитинства Ейхман був не надто успішним, але 1 квітня 1932 вступив до СС. Завдяки хорошим організаторським здібностям очолив Центральне відомство з єврейської еміграції у складі Головного управління імперської безпеки. 21 вересня 1939 в Берліні відбулася нарада за темою "Єврейське питання на окупованих територіях". Всі 15 вищих чинів Рейху висловили підтримку плану вислання євреїв на Схід і розміщення у концтаборах. Виконання рішення конференції було покладено на шефа СС Гайнріха Гіммлера. 31 січня 1942 року Адольф Айхман розіслав термінові накази всьому командному складу поліції, секретним службам безпеки і керівникам СД, що містили докладні вказівки до підготовки депортації євреїв Німеччини, Австрії та Чехії до концтаборів у Польщі. У травні 1945 року Айхман був заарештований американцями, проте через рік зумів утекти та емігрував до Аргентини під іменем Клементо Рікардо. У 1958 році Айхман був випадково виявлений і таємно перевезений до Ізраїлю на суд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В'язнів концтабора Дахау годували травою, корінням і картопляним лушпинням
Суд супроводжувався безпрецедентними заходами безпеки. Айхман був поміщений у спеціально виготовлений блок з куленепробивного скла. З боку звинувачення на процесі виступили понад 100 свідків і було надано 1600 документів, більшість з яких були підписані Айхманом. Вони повністю доводили запровадження антиєврейського законодавства, розпалювання ненависті до євреїв, розграбування їх власності, поміщення євреїв в гетто і концтабори, депортації до таборів смерті.

Після повішення 1 червня 1962 року тіло Адольфа Айхмана було спалене а попіл начальник тюрми Арьє Нір розвіяв за межами територіальних вод Ізраїлю за присутності священника і двох офіцерів поліції.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_popi...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Трамп про катастрофу російського літака Іл-20 у Сирії: «таке трапляється» 0 0 0
Сенат США проголосував за збільшення військової допомоги Україні 0 0 0
У США планують збільшити розмір військової допомоги Україні на чверть 0 0 0
США і Польща домовилися зміцнювати військову співпрацю на фоні загрози від Росії 0 0 0
Перспектив немає: громадський діяч вказав на масштаби витоку мізків з України 0 0 0
Омелян розповів, де в Україні може з’явитися перша дорога за євростандартами 0 0 0
США розглядають можливість розміщення військових на території Польщі 0 0 0
Постпред Сирії в ООН для ЗМІ РФ: члени екіпажу Іл-20 "стали мучениками в результаті ізраїльської агресії" 0 0 0
NBC: публікація матеріалів про втручання у вибори в США загрожує джерелам розвідки 0 0 0
ЦВК: в країні не існує жодних єдиних законів, оскільки вони миттєво зміюються за забаганкою 1 людини у владі 0 0 0