© 2018 vsetke.com
Контакт с нами
У частково визнаній світом Республіці Косово триває ротація українського миротворчого контингенту в межах місії KFOR. Понад 40 армійців, які пройшли "гарячі точки" Донбасу, заступають на бойове чергування за півтори тисячі кілометрів від рідних домівок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Разом із іншими учасниками місії українці відпрацювали дії на випадок безладів, влаштованих радикалами. Силовики розганяли мітингувальників, а барикади перевірили на наявність небезпечних предметів. Саме цю роботу виконують українці, в котрих є чималий досвід розмінувань на власній неоголошеній війні з Росією. Аналогічні вибухові сюрпризи активно використовували бойовики на під час відступу в 2014 році. Після роботи саперів в хід пішла важка техніка з розчищення вулиць від барикад.
Командир роти українського національного контингенту KFOR Владислав Сидоренко вперше в Косові. До того він у складі саперного підрозділу він пройшов бої за ДАП, Дебальцеве і Маріуполь. Участь у миротворчій місії на Балканах боєць вважає почесною місією. "Ми дивимось, як працюють інші країни, даємо їм свій досвід", - розповів він. І додав, що досвід Косово вже дає зрозуміти – швидким процес очищення землі Донецької та Луганської областей від смертоносної зброї не буде. "Я думаю, не менше 15 років. Тому що ми всі бачимо новини, дуже багато мін вилітає і не розривається. Також погодні умови, інженери не можуть зимою розміновувати", - каже фахівець.
Нині розпочався двотижневий адаптаційний період для новоприбулих українських миротворців, потім на них очікує велика кількість навчань та чергувань.
Кореспондент ТСН Дмитро Мороз