Учені виявили чорну діру розміром у 800 мільйонів Сонць

Вчені виявили найвіддаленішу від Землі гігантську чорну діру, розмір якої у 800 мільйонів разів перевищує розмір Сонця. Її відстань до нашої планети становить 13 мільярдів світлових років. 

Про це повідомляє BBC.

Чорна діра виросла до небувалих розмірів за досить короткий стосовно мірок часу у Всесвіті термін. Її розмір становить 800 мільйонів Сонць, проте із Землі видно лише те, що було з цією дірою за 690 мільйонів років після великого вибуху. Справа у тому, що відстань її настільки велика, що її нинішні розміри та зовнішній вигляд досі не дійшли до нас зі світлом.  Цей об'єкт є одним із "реліктів" Всесвіту, тобто існує від його початків. Він засмоктує матерію у космосі у надзвичайно великих кількостях та по праву входить до класу квазарів, тобто до найяскравіших об'єктів Всесвіту.

"Квазари є одними з найяскравіших і найвіддаленіших відомих небесних об'єктів і мають вирішальне значення для розуміння раннього Всесвіту", - розповідає Брем Венеманс, співавтор Інституту астрономії Макса Планка в Німеччині.Це означає, що діра має вагоме значення для людства у прагненнях вивчити початки Всесвіту і домогтися істини щодо походження небесних тіл. Вона виникла тоді, коли космос мав лише 5% свого віку.

Нагадаємо, NASA вдалося ввімкнути двигуни запущеної в 1977 році міжпланетної станції "Вояджер-1", що перебуває на відстані понад 20 млрд км від Землі. 

Читать польностью: https://tsn.ua/nauka_it/ucheni-viyavili-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

На Дніпропетровщині загинув гірник 0 0 0
Ізраїльський спецназ зазнав втрат під час операції в Секторі Гази 0 0 0
У Болгарії автомобілісти влаштували масові акції протесту 0 0 0
Куртку Майкла Джексона продали на аукціоні за $298 тисяч 0 0 0
Які вишиванки носили 30 років тому 0 0 0
Ученые с помощью мышей узнали, отчего стареет кожа 0 0 0
США покарають причетних до смерті саудівського журналіста - Помпео 0 0 0
У Великобританії знайшли рідкісну сріблясту лисицю 0 0 0
Качество образования в областях будут контролировать новые органы 0 0 0
Як не натрапити на шахраїв під час пошуку роботи 0 0 0