Суд забрав у компанії Ахметова пакет акцій "Укртелекому" і повернув до держвласності

Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про повернення до державної власності пакету акцій (92,79%) ПАТ "Укртелеком", що належить ТОВ "ЕСУ", компанії мільярдера Ріната Ахметова.

"Сьогодні, 19.10.2017, Господарським судом міста Києва ухвалено рішення у справі №910/7708/17, яким повністю задоволено позовні вимоги Фонду державного майна України, розірвано договір купівлі-продажу акцій №КПП-582 від 11.03.2011 ПАТ "Укртелеком", зобов’язано ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" списати з рахунку ТОВ "ЕСУ" пакет акцій ПАТ "Укртелеком" та стягнуто з ТОВ "ЕСУ" пеню у розмірі 2 млрд 171 млн 169 тис. грн, нараховану за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій", - ідеться в повідомленні судді-спікера Господарського суду міста Києва Р. Бойко.

Тим часом у "ЕСУ" заявили, що оскаржуватимуть це судове рішення та подадуть апеляцію.

"ЕСУ" не згоден з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції "Укртелекому" в апеляційному суді", - повідомили "Інтерфаксу-Україна" в компанії.

У "ЕСУ" також запевнили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу "Укртелекому", зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.

"З огляду на характер претензій ФДМ і їхній зв'язок з діями попередніх власників "Укртелекому", ТОВ "ЕСУ" вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов'язань", - зазначили в компанії.Комісія Фонду неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов'язань за винятком останньої перевірки, яка відбулася з порушенням термінів (від травня 2016-го до лютого 2017-го) і в результаті якої не було досягнуто згоди із підтвердження виконання кількох із понад 50 приватизаційних зобов'язань. Про це розповіли в "ЕСУ".

Нагадаємо, Фонд держмайна подав позов до суду в травні цього року, вимагаючи розірвати договір з "ЕСУ" та стягнути 2,17 млрд грн пені. Третьої особою в справі було притягнуто державний "Ощадбанк", у заставі у якого перебуває зазначений пакет акцій "Укртелекому".

Фонд держмайна України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011-го продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської EPIC - ТОВ "ЕСУ" - за 10 млрд 575,1 млн грн. Група "СКМ" українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала "ЕСУ" 2013-го року.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ "ЕСУ" в першому півріччі 2017 року скоротило чистий збиток у 8,9 раза порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 72 млн грн, непокритий збиток до кінця червня сягнув 6 млрд 834,3 млн грн, а виручка була відсутня. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції - акції "Укртелекому", вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

"Укртелеком" в першому півріччі 2017 року отримав чистий прибуток 355,3 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2016-го. Чистий дохід компанії за звітний період зменшився на 1,5% - до 3,154 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що "Укртелеком" змусили сплатити до держбюджету понад мільйон гривень.

Читать польностью: https://tsn.ua/groshi/sud-zabrav-v-kompa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Кроссовер Skoda Kodiaq RS показался на видео 0 0 0
Volkswagen Beetle обзавелся прощальной версией 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0