9 кораблів супроводжували Наполеона у заслання

15 жовтня 1815 року починається заслання імператора французів Наполеона Бонапарта на острова Свята Єлени.
Рішення про заслання виніс британський кабінет міністрів. Святу Єлену вибрали через віддаленість острова. Імператору вже вдалось утекти з Ельби.
"Це гірше, ніж залізна клітка Тамерлана! Я не хотів би, щоб мене видали Бурбонам", - сказав Наполеон, відсилаючись на легенду про те, що полководець Тамерлан тримав турецького султана Баязида у клітці.
У супроводжувачі Наполеон вибрав собі офіцерів Бертрана, Монтолона, Лас Каза і Гурго. 9 англійських кораблів та 1 тис солдат супроводжували наполеона, коли він плив на острів.
Імператор зі свитою оселився у Лонгвуд-хаусі. Був колишньою резиденцією генерал-губернатора.
Маєток оточували вартові. Сигнальними прапорцями повідомляли про всі дії Наполеона.
Новий генерал-губернатор Хадсон Лоу боявся, що Наполеон утече. Дозволив йому гуляти лише в межах військових постів. Вигнав лікарів Наполеона. У свиті імператора залишились лише офіцери та ще 12 чоловік.
Наполеон часом приймає у себе людей, що прибували на острів. В 1816 починає надиктовувати своєму картографу Лас Казу мемуари.
Очевидці згадують, що на острові Наполеон перебував у пригніченому настрої. Він мало гуляв та почав хворіти. Жаліється на біль у правому боці. Думає, що то рак.
5 травня 1821 року о 17 годин 49 хвилин Наполеон Бонапарт помер. Його поховали біля струмка Торбет, неподалік від Логвуду. Останні слова імператора - "Голова армії!". Вимовив їх у маренні.

На острові Святої Єлени Наполеон потоваришував із 14-річної Бетсі, донькою субінтенданта Ост-Індської кампанії Балкомба. При першій зустрічі дівчинка злякалась імператора, але потім вони стали найкращими друзями. Дівчинка зверталась до Наполеона "Бонні". Францкзські офіцери заздрили їхній дружбі. Згодом Лоу доводив, що Наполеон передавав через дівчинку таємні повідомлення.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_9-ko...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

SpaceX назвала ім'я першого в історії космічного туриста до Місяця 0 0 0
SpaceX назвала ім’я першого космічного туриста 0 0 0
SpaceX назвала имя туриста, который полетит вокруг Луны 0 0 0
У Сирії зник російський літак-розвідник 0 0 0
Зниклий російський літак збили ППО Сирії - США 0 0 0
SpaceX назвала ім'я туриста, який відправиться в політ на орбіту Місяця 0 0 0
Птичку в море, мир народам. 0 0 0
Пропавший российский самолет сбили ПВО Сирии – США 3 3 666
В Сирии пропал российский самолет-разведчик 0 0 0
Крылатая ракета для старого морского волка ВМСУ 0 0 0