Гройсман попросив ГПУ та НАБУ взятися за справу ОПЗ

Прем’єр Володимир Гройсман направив листи до Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро з закликом провести розслідування та не допустити банкрутства Публічного акціонерного товариства "Одеський припортовий завод".
Про це повідомила прес-служба уряду у п'ятницю ввечері.
В своїх зверненнях Гройсман нагадав, що рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма від 25 липня 2016 року визнано борг ОПЗ перед групою компаній "Ostchem" в загальному розмірі 251 235 154,59 дол., враховуючи штрафні санкції.
Южний міський суд Одеської області задовольнив клопотання представників "Ostchem" про стягнення боргу, і всі спроби оскаржити це рішення не дали результату.
"На даний час Фондом державного майна України, який є органом управління товариства (ОПЗ), разом з товариством готується до подання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ касаційна скарга. З метою захисту інтересів держави та недопущення доведення до банкрутства одного з найбільших вітчизняних підприємств, прошу вас розглянути можливість вступу Генеральної прокуратури України у цю справу", - йдеться у листі Гройсмана до генпрокурора Юрія Луценка.
Звертаючись до керівника НАБУ Артема Ситника, прем’єр-міністр закликав провести спеціальне розслідування діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави.
"Враховуючи стратегічне значення підприємства для економіки та безпеки держави, прошу вас розглянути можливість проведення розслідування діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави та запобігання доведенню до банкрутства одного з найбільших державних підприємств", - йдеться у зверненні Гройсмана до керівника НАБУ.
Як відомо, "Ostchem" з 2012 року була єдиним постачальником газу на завод, а інші компанії Дмитра Фірташа - з березня 2013 року, монопольними покупцями продукції заводу.
Борг утворився за контрактом з "Ostchem" на поставку газу від 20 січня 2013 року. Він сформувався в вересні-грудні 2013 року.
Саме в цей період "Газпром" знизив ціну газу для "Ostchem" з 430 до 265 доларів за тисячу кубометрів. Але для ОПЗ компанія Фірташа продовжувала продавати газ по 430 дол.
Пільговий газ закачувався структурами Фірташа в підземні сховища.
Читайте також: Не допустити банкрутства ОПЗ
Українська правда

Читать польностью: http://www.epravda.com.ua/news/2017/05/2...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Советуйте, не стесняйтесь. 0 0 0
Семья диджея Avicii впервые прокомментировала его гибель 0 0 0
У Туреччині засуджені 15 співробітників опозиційної газети 0 0 0
Російський дизайнер-українофоб оскаржив заборону на в'їзд в Україну 0 0 0
Омелян пообещал воспользоваться советом Гройсмана и проверить чистоту пассажирских поездов 0 0 0
Японія вважає за необхідне зберегти угоду щодо ядерної програми Ірану 0 0 0
Керівник САП: Слід визнати – не на всіх топ-чиновників можна знайти доказову базу 0 0 0
Аваков різко засудив націоналістів, які вигнали ромів з Лисої гори у Києві 0 0 0
Огонь на поражение. Когда полицейский будет стрелять 0 0 0
Наказание для родителей. Неплательщикам алиментов объявили войну 0 0 0