Україна заблокувала транзит вантажів до Придністров'я

Україна заборонила транзит продовольчих вантажів через свою територію в невизнану Придністровську Молдавську Республіку (ПМР).
Про це під час екстреного засідання Ради безпеки Придністров'я заявив міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР Ефімій Коваль, повідомляє офіційний сайт глави "республіки".
За його словами, про таку заборону Придністров'я листом попередила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
"Автори документа посилаються на розпорядження головного державного інспектора ветеринарної медицини України, датоване 17 травня поточного року, яким визначено, що з 20 травня пропуск підконтрольних вантажів в режимі транзиту через територію України, які направляються в Придністров'я, буде здійснюватися лише за умови узгодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова", - заявив Коваль.
За його словами, в листі було зазначено, що попередні узгодження транзиту по території України в придністровському напрямі "визнані недійсними".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Придністров'ї затримали 6 українців
Чиновник заявив, що "в Придністров'я через український порт надходять вантажі з 29 країн світу".
Говорячи про можливі наслідки введених обмежень, Коваль зазначив, що в разі недопуску вантажів у порт доведеться "зберігати їх на штрафмайданчику і платити за простій вантажу на території України".
У разі ж сухопутного переміщення вантажів через Україну, велика ймовірність їхнього повернення відправнику до вирішення всіх питань, спрогнозував Коваль.
При цьому міністр попередив, що "рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки".

Придністров'я оголосило про незалежність від Молдови в 1990 році, проте світовою спільнотою незалежність регіону не визнана. Автономії вимагала частина жителів цього регіону. В середині 90-х у Придністров'ї офіційно був введений контингент російських миротворчих сил. Молдова наполягає на виведенні російської армії зі своєї території.
Після початку російської агресії в Криму і на Донбасі Україна 21 травня 2015 денонсувала п'ять договорів з РФ, які забезпечували діяльність російського військового контингенту в Придністров'ї.
На кордоні з ПМР Україна вирила рів шириною 3,5 метри і глибиною від 2 до 3 метрів. Мета - блокування руху важкої військової техніки і переміщення контрабандних вантажів. Національна гвардія посилила патрулювання.
Протяжність кордону між Україною і самопроголошеною республікою становить 140 км.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/politics/_ukr...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Міжнародний ПЕН-клуб проведе свій конгрес у Львові 0 0 0
Поліція Австралії пред'явила звинувачення в сексуальних домаганнях кардиналу Ватикану 0 0 0
Велика група експертів нав’язує Україні капітуляцію, – експерт 0 0 0
В окупованому Криму Путін призначив "суддів" 0 0 666
"Чоловіки без жінок" Е.Гемінґвея вийде в Україні 0 0 0
Збірна України здобула восьму медаль Х Всесвітніх ігор 0 0 0
На Заході розповіли, як Україна може кинути виклик Путіну 0 0 0
Перепоховали воїнів дивізі СС "Галичина 0 0 0
У Техасі виявлено вантажівку з тілами 8 нелегальних мігрантів 0 0 666
Курс МЕДІА МЕНЕДЖМЕНТ від Українська медіа Є-школа (UMESchool) 0 0 0