Внаслідок глобального потепління в Антарктиді з'являються рослини

Науковці зафіксували на острові значні зміни у кліматі за останні 50 років. За цей період середня температура на материку виросла на 3 градуси, що є результатом глобального потепління. Як наслідок, в Антарктиді стрімко збільшується рослинність. Підвищення температури особливо позначилось на мохові, що росте в цьому регіоні. До того ж, приїжджі науковці та туристи привозять на своєму одязі насіння рослин. На півострові уже помічені інвазивні види рослин. Наприклад, деякі злакові перекочували сюди з Північної півкулі. За словами науковців, процес появи нових видів рослин неможливо зупинити. Куди б не пішли люди вони неминуче несуть із собою інші види.
Морське середовище півострова також переживає зміни в антарктичних прибережних водах все частіше з'являються гігантські краби, які селяться в місцях, що раніше були для них занадто холодними.
Біологи вважають, що людина несе моральну відповідальність за збереження континенту в первісному вигляді. Проте зі змінами клімату відбувається геологічна еволюція Антарктиди маса льодовиків зменшується, відбуваються кардинальні зміни у рослинному світі. Науковці не виключають можливості, що через 100 років на Антарктиді ростимуть дерева. Проте наслідки, які понесуть за собою такі зміни в екології, невідомі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали дату початку кінця світу

Вчені повідомили, що глобальне потепління призвело до утворення на поверхні Антарктиди мережі водоспадів, озер і річок. Раніше на поверхні континенту талі потоки зустрічалися вкрай рідко.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/edu-and-scien...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Іван Грозний забив свого сина палицею 0 0 0
Парубій закликав Держдеп США надати Україні летальну зброю 0 0 0
Вчені з'ясували нову небезпеку солі 0 0 0
Розкіш за 32 мільйони: журналісти з'ясували, що насправді так тягне Лорак до Києва 0 0 0
У Києві зіткнулись два автомобілі, є постраждалі 0 0 0
Українській нації загрожує виродження 0 0 0
Олексій Рябчин: Президентський законопроект про Донбас: режим воєнного стану у мирних містах, без жодних гарантій прав і свобод людини? 0 0 0
Дівчина випала із вікна, бо в неї відібрали планшет 0 0 0
Неповнолітній скоїв моторошне самогубство у Миколаєві 0 0 0
Потужну нарколабораторію виявила та ліквідувала поліція Донеччини 0 0 0