Внаслідок глобального потепління в Антарктиді з'являються рослини

Науковці зафіксували на острові значні зміни у кліматі за останні 50 років. За цей період середня температура на материку виросла на 3 градуси, що є результатом глобального потепління. Як наслідок, в Антарктиді стрімко збільшується рослинність. Підвищення температури особливо позначилось на мохові, що росте в цьому регіоні. До того ж, приїжджі науковці та туристи привозять на своєму одязі насіння рослин. На півострові уже помічені інвазивні види рослин. Наприклад, деякі злакові перекочували сюди з Північної півкулі. За словами науковців, процес появи нових видів рослин неможливо зупинити. Куди б не пішли люди вони неминуче несуть із собою інші види.
Морське середовище півострова також переживає зміни в антарктичних прибережних водах все частіше з'являються гігантські краби, які селяться в місцях, що раніше були для них занадто холодними.
Біологи вважають, що людина несе моральну відповідальність за збереження континенту в первісному вигляді. Проте зі змінами клімату відбувається геологічна еволюція Антарктиди маса льодовиків зменшується, відбуваються кардинальні зміни у рослинному світі. Науковці не виключають можливості, що через 100 років на Антарктиді ростимуть дерева. Проте наслідки, які понесуть за собою такі зміни в екології, невідомі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали дату початку кінця світу

Вчені повідомили, що глобальне потепління призвело до утворення на поверхні Антарктиди мережі водоспадів, озер і річок. Раніше на поверхні континенту талі потоки зустрічалися вкрай рідко.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/edu-and-scien...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Білкові дієти за місяць "садять" нирки 0 0 0
Котел для лазні роблять з металевої діжки 0 0 0
Від вибуху автівок загинули 50 людей 0 0 0
Гарбуз на смак нагадує ківі з динею 0 0 0
Поліція Австралії пред'явила звинувачення в сексуальних домаганнях кардиналу Ватикану 0 0 0
Єдине військове судно, яке вивели з Криму, матроси фарбують за власні кошти 0 0 0
Демодекоз провокує збої щитовидки та вогнища активної інфекції 0 0 0
Почему массовое производство секс-роботов не изменит отношений между мужчинами и женщинами 0 0 0
У 14-річної росіянки знайшли в потязі горілку та наркотики 0 0 0
Перепоховали воїнів дивізі СС "Галичина 0 0 0