Внаслідок глобального потепління в Антарктиді з'являються рослини

Науковці зафіксували на острові значні зміни у кліматі за останні 50 років. За цей період середня температура на материку виросла на 3 градуси, що є результатом глобального потепління. Як наслідок, в Антарктиді стрімко збільшується рослинність. Підвищення температури особливо позначилось на мохові, що росте в цьому регіоні. До того ж, приїжджі науковці та туристи привозять на своєму одязі насіння рослин. На півострові уже помічені інвазивні види рослин. Наприклад, деякі злакові перекочували сюди з Північної півкулі. За словами науковців, процес появи нових видів рослин неможливо зупинити. Куди б не пішли люди вони неминуче несуть із собою інші види.
Морське середовище півострова також переживає зміни в антарктичних прибережних водах все частіше з'являються гігантські краби, які селяться в місцях, що раніше були для них занадто холодними.
Біологи вважають, що людина несе моральну відповідальність за збереження континенту в первісному вигляді. Проте зі змінами клімату відбувається геологічна еволюція Антарктиди маса льодовиків зменшується, відбуваються кардинальні зміни у рослинному світі. Науковці не виключають можливості, що через 100 років на Антарктиді ростимуть дерева. Проте наслідки, які понесуть за собою такі зміни в екології, невідомі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали дату початку кінця світу

Вчені повідомили, що глобальне потепління призвело до утворення на поверхні Антарктиди мережі водоспадів, озер і річок. Раніше на поверхні континенту талі потоки зустрічалися вкрай рідко.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/edu-and-scien...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Кількість жертв землетрусу в Мексиці зросла до 139 осіб 0 0 0
Поліцейські Київщини вчергове видворили з України "злодія в законі" Тенгіза Чараю 0 0 0
Німецькі вчені знайшли ключ до «вічного життя» 0 0 0
Кількість жертв потужного землетрусу в Мексиці зросла до 79 осіб 0 0 0
Виноград сповільнює старіння, – вчені 0 0 0
Кількість жертв землетрусу в Мексиці перевищила 130 осіб 0 0 0
Названа причина масової загибелі українців на водоймах 0 0 0
Експерт пояснив значення обстрілу людей на навчаннях "Захід-2017" 0 0 0
Український екс-гравець НБА Печеров продовжить кар'єру в Катарі 0 0 0
Що треба знати про спадкування 0 0 0