У SWIFT пояснили, чому не відключили Росію від глобальної банківської мережі

Міжнародна мережа банківських каналів зв'язку SWIFT не збирається відключати від системи Росію, враховуючи поступове розширення західних санкцій проти РФ через її агресію проти України.
"Ці питання (відключення) обговорювалися не раз, позиція SWIFT ясно виражена і завжди навіть публічно, наша позиція жорстко нейтральна. Мені здається, що керівництво Банку Росії розуміє нашу позицію і наше правове поле", - сказав регіональний директор SWIFT Матвій Герінг, якого цитує Reuters.
Герінг нагадав ситуацію, коли його колега з брюссельського офісу SWIFT повинен був прилетіти на зустріч з російським банком, але не зміг через санкції.
"І там на людському рівні було розуміння, що ми розуміємо, що ви не можете приїхати, але спасибі, що змогли попрацювати, навіть дистанційно, і тому, звичайно, в якійсь мірі опосередковано (санкції проти РФ впливають на роботу), але якщо наша спільна робота може допомогти ... для нас бельгійців сьогодні, для нас європейців, це питання має не теоретичний характер, а справжній, і вже, на жаль, майже щоденний", - сказав Герінг.
Нагадаємо, про можливе відключення Росії від SWIFT почали говорити ще 2014 року, коли Захід ввів перші санкції проти Кремля через анексію Криму та війни на Донбасі.  Тоді заступник міністра фінансів РФ Олексій Моїсеєв сказав, що "відключення Росії від SWIFT зробить життя важким не тільки нам, але і всім, хто з нами торгує".
Наприкінці 2014-го Москва запустила "аналог" SWIFT - сервіс з передачі фінансових повідомлень (СПФС) у форматах SWIFT за внутрішньоросійськими операціями.

Читать польностью: https://tsn.ua/groshi/u-swift-poyasnili-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Свобода слова і ЗМІ: в Україні поліпшення, в Європі погіршення – ранковий ефір Радіо Свобода 0 0 0
Російський дизайнер-українофоб оскаржив заборону на в'їзд в Україну 0 0 0
Уряд схвалив Cтратегію екологічної політики до 2030 року 0 0 0
Хакери показали базу окупантів у Луганську 0 0 0
В Госдепе отвергли заявления о захвате закрытого российского консульства в Сиэтле 0 0 0
Пентагон назвав «димовою завісою» показані уламки збитих в Сирії ракет 0 0 0
Мэттис: Росия и Китай решили быть соперниками США 0 0 0
НБУ хочет покупать $10 млн каждый день 0 0 0
В РФ всерьез говорят о том, что коммунизм и православие – родственны по своей сути 0 0 0
В Іспанії знайшли дивного двійника Трампа, – фото 0 0 0