У Мексиці у підводних печерах виявили стародавню шахту віком 12 тисяч років

Підводні печери вздовж мексиканського півострова Юкатан містять в собі лабіринт археологічних реліквій. Затоплені сеноти можуть зберігати речі майя.Про це пише Science Alert.

"Підводні печери схожі на капсулу часу. Є докази видобутку корисних копалин, які мали місце тисячі років тому", - сказав експерт-дайвер і мікропалеонтолог Ед Рейнхардт з Університету МакМастер в Канаді.Під час занурень протягом 2017 року Рейнхардт і його колеги-дослідники досліджували печери вздовж східного узбережжя Кінтана-Роо. Давно відомо, що печери в цьому регіоні містять останки древніх народів, що населяли печери тисячі років тому, коли рівень моря був нижчим, і люди могли проживати у них.

Щодо того, чому стародавні люди входили в ці глибокі і небезпечні лабіринтові проходи, залишилося незрозумілим, але тепер вчені мають припущення.Усередині печер група виявила низку свідчень доісторичної видобутку корисних копалин, зокрема інструменти для копання, навігаційні маркери і стародавні каміни.

Дослідники припускають, що докази видобутку в трьох підводних печерних системах охоплюють близько двох тисяч років експлуатації - від 12 тис. до 10 тис. років тому.Місця, названі La Mina, Camilo Mina і Monkey Dust, можуть бути найстарішими відомими прикладами видобутку вохри в Америці, але команда вважає, що дослідження печер і видобуток вохри в регіоні можуть бути ще більш пізніми, ґрунтуючись на інших скелетних свідченнях від 12,8 тис. років назад.

З якоїсь причини шахтарі на цій ділянці припинили видобуток вохри близько 10 тис.років тому. Дослідники не знають причини, адже тоді печера була все ще доступна. Можливо, шахтарі перейшли до родовищ в інших печерах.Нагадаємо, дослідники виявили перші підтверджені підводні археологічні пам'ятки аборигенів біля узбережжя Австралії. 

Читать польностью: https://tsn.ua/nauka_it/u-meksici-u-pidv...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Три знаки, яким сьогодні небезпечно ледарювати 0 0 0
Конгрес Сполучених Штатів опублікував проект нового військового бюджету: він може сягнути 695 млрд доларів 0 0 0
В Україні може бути 150 тисяч інфікованих COVID-19 - Ляшко 0 0 0
Пандемія: у Колумбії продовжили карантин до 1 серпня, в країні вже майже 120 тисяч інфікованих 0 0 0
Офіційні державні нагороди: відмовитися чи погодитися? 0 0 0
Поліція Київщини виявила у селі Глеваха доволі потужну нарколабораторію. ФОТО 0 0 0
На Херсонщині затримано злочинця, який вдерся до будинку літньої жінки, - поліція 0 0 0
В інтернет виклали журнали 1919–1939 років 0 0 0
Конгрес США у 2021 фінансовому році планує виділити Україні 275 млн доларів на військову допомогу 0 0 0
Банки не повинні кредитувати економіку. Населення вже за це заплатило $ 5 млрд – думка 0 0 0