Можемо заробити на кризі

"Бізнес зі зберігання нафти зараз найприбутковіший. Потрібно не проґавити можливості, пише у фейсбуку виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, 43 роки. США вистачить потужностей для зберігання нафти до листопада. А в Україні є величезна нафтотранспортна система".
Вперше в історії ціна на американську нафту ВТІ стала від'ємною. 20 квітня на Нью-йоркській товарній біржі її вартість на травень упала до нуля, а потім сягнула "мінус" $37 за барель. Падіння становило 300%. Фактично продавці наф­ти мають доплачувати покупцям, щоб ті її забрали. На світовому ринку утворився великий надлишок нафти через зменшення попиту, викликаного пандемією.
Ціни нафти на червень впали на 5%, до $20 за барель.
Падінням відреагувала і нафта марки "Уралс", якою торгують російські компанії. 20 квітня її ціна на негайне постачання становила мінус $2 за барель, що на 112,7% менше останньої ціни $15,7.
10 квітня 22 країни з групи найбільших експортерів нафти домовилися скоротити її видобуток на 10%. Ціни обвалилися на початку березня із $60 до $34 за барель. За кілька днів до того на переговорах Росія відмовилася скорочувати видобуток.
 Попри те, що країни-нафтовидобувники вже домовилися про зменшення видобутку, пропозиція вже перевищує попит у рази і ціни падають, каже економіст Андрій НОВАК, 47 років.
 Коронавірус поглибив нафтову кризу. Більшість країн запровадили карантинні заходи або надзвичайний стан. Обмежили або зупинили діяльність підприємств, транспорт. Попит на нафтопродукти зменшився ще більше. Доки триватиме карантин у ключових економіках світу, доти продовжуватиметься криза на нафтовому ринку і ціни знижуватимуться. Ідеться про США, Китай, Канаду, ЄС. Саме вони найбільші споживачі. Ціни ще падатимуть. Виробники готові доплачувати, аби тільки сировину забрали зі сховищ.
Економіка РФ майже повністю зав'язана на продажі нафти й газу. Для неї це великий удар. Різко впав курс рубля. Ця тенденція триватиме. Резервні фонди РФ вичерпуватимуться. Надходження до бюджетів зменшаться, рівень життя росіян падатиме.
Україна є споживачем нафти і нафтопродуктів. Отже, що нижча ціна, то краще. Якщо європейські сховища будуть переповнені, можемо запропонувати свої потужності. Маємо непогані ресурси для зберігання. Можемо здавати їх в оренду і непогано заробити.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

НАТО звинувачує Росію та Китай у кампанії дезінформації щодо COVID-19 0 0 0
В Україні бракує 30% суддів 0 0 0
У чому таємниця успіху В'єтнаму в боротьбі з коронавірусом 0 0 0
Сценарій Януковича: як Кремль допомагає Додону зберегти владу в Молдові 0 0 0
ЄС витратить 375 мільярдів євро на відновлення туризму 0 0 0
ООН спрогнозувала історичний рівень безробіття 0 0 0
Білл Гейтс дав прогноз, коли світ повернеться до нормального життя 0 0 0
У американців під час карантину змінилися смаки 0 0 0
Білий дім звинуватив Китай у продажу неякісних тестів на коронавірус 0 0 0
У Венесуелі збільшать мінімальну зарплату до $ 2,34 0 0 0