"Українці сьогодні думають про здоров'я і забезпечення сім'ї"

 Маємо 16 осередків у регіонах, кандидатів у мери в Києві та Львові. Розширю­ємося. Сподіваємося, що місцеві вибори восени будуть, каже голова партії "Голос" 34-річна Кіра Рудик. 11 березня очолила політсилу, замість Святослава Вакарчука. У парламентську фракцію "Голосу" входять 20 нардепів.
Спілкуємося через програму відеозв'язку "Зум".
Як працюєте в умовах карантину?
 Маю більше роботи. Вчимося бути організованими.
Ви казали, що сьогодні партія "Голос" "не гетьманська". А яка?
 Одна з проблем на політичній арені немає партій нелідерського типу. "Голос" спробував побудувати таку. Партія не належить комусь одному.
Святослав Вакарчук лишається її лідером, натхненником. Зустрічається з виборцями, веде переговори з політичними гравцями. Його завдання створювати широке коло тих, кому не все одно.
Є голова фракції Сергій Рах­манін. Я голова партії. Це виконавча позиція. Займаюся розвитком осередків. Менеджерської роботи багато.
Фракція "Слуга народу" вже голосує не так одностайно. І монобільшості не вистачає сил на ключові рішення. Як це вплине на роботу парламенту?
 Кожен голос тепер має більше ваги. Президентська фракція розуміє самостійно їм важко ухвалити законопроєкти, тому шукають підтримки. Це дозволяє нам змінювати закони. Наприклад, закон про землю. Ми вимагали внесення низки правок поетапного впровадження ринку, максимум землі в одні руки, не продавати представникам країни-агресора. Це все врахували.
Чи не призведе таке послаблення "Слуги нарду" до дочасних парламентських виборів?
 Це малоймовірно. Бо Зеленський навряд чи зможе набрати ще раз більшість у парламенті. Дочасні вибори свідчитимуть: навіть із більшістю він не може зробити змін, які обіцяв.
Уряд посилив карантинні заходи. Багато хто каже, що це порушення Конституції та має ознаки державного перевороту.
 Розуміємо, що вірус несе ризики. І деякі заходи влади виправдані. Але постанова Кабінету міністрів недолуга. Ми вносили пропозиції уряду переглянути обмеження. Наприклад, чому люди, які живуть разом, не можуть разом виходити на вулицю. Не отримали пояснення.
Кабінет міністрів Дениса Шмигаля працює півтора місяця. Чим відрізняється від уряду Олексія Гончарука?
 Перший формували за принципом: нові обличчя, реформатори. Там були не всі нові, не всі реформатори і не всі професіонали. І тому були проблеми з затягуванням рішень. Президент очікував швидких результатів, а їх не було. Але той уряд принаймні рухався в бік реформ.
У Кабміні Шмигаля багато професіоналів, але зі знаком мінус. Тепер уже колишні міністри Ємець і Уманський (міністрів охорони здоров'я Іллю Ємця та фінансів Ігоря Уманського звільнили з уряду за 26 днів. ГПУ) працювали з президентом Януковичем. В умовах карантину й економічної кризи втратили час. Ємець був сконцентрований на тому, як поставити своїх людей і не купувати ліків, поки не матиме зиску. Уманський не зміг підготувати ефективний проєкт виходу з кризи.
Які заходи треба ухвалити уряду для підтримки бізнесу?
 Зараз українці сконцентровані на двох питаннях: карантин, здоров'я своє і рідних. Та економічна криза, як забезпечити сім'ю.
Наша пропозиція гнучкий карантин. Людей із групи ризику залишаємо на самоізоляції. Їх держава має забезпечити фінансовою допомогою і ліками. Решта мають працювати. Підприємства запустити з жорстким дотриманням протиепідеміологічних заходів. Економіка повинна працювати вже зараз, бо гроші у людей або закінчилися, або закінчуються. Громадяни мали заощадження на місяць, і він уже минув.
Що допоможе Україні стати успішнішою після кризи?
 Професійність у політиці. І сміливість. Криза для бізнесу і для держави це час стати рішучішими.
Тримає притулок для котів
Кіра Рудик народилася в Ужгороді. У дитинстві мати виїхала до США на заробітки, живе у Нью-Йорку. Молодша сестра Рима у Сан-Франциско працює інженером.
Закінчила школу з поглибленим вивченням англійської мови та музичну школу за класами фортепіано й ударні інструменти. Займалася балетом і танцями.
У Києво-Могилянській академії здобула вищу освіту інформаційні технології. Почала працювати студенткою тестувальницею програмного забезпечення. ­Вісім місяців проробила у США. Повернувшись в Україну стала директором компанії "Ринг" розробника систем безпеки для будинків. Компанію згодом купила американська "Амазон" за $1 млрд.
На позачергових виборах до Верховної Ради йшла третьою у списку партії "­Голос".
Захоплюється садівництвом. Утримує притулок на 60 котів.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/politics-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Возле Сингапура образовалась "пробка" из танкеров с нефтью 0 0 0
Глава ВООЗ попередив, що пандемія коронавірусу скінчиться нескоро 0 0 0
На Житомирщині склали більше 130 адмінпротоколів за порушення карантину 0 0 0
Президент "Лаціо" виявив готовність до проведення "золотого матчу" з "Ювентусом" 0 0 0
Росія поставила Зеленському три жорсткі вимоги, і це тільки початок – Портников 0 0 0
Трамп заявил, что знает новости о состоянии здоровья Ким Чен Ына 0 0 0
Білий дім звинуватив Китай у продажу неякісних тестів на коронавірус 0 0 0
Вибухи в Балаклії: Арахамія розповів про спроби фальсифікувати результати слідства 0 0 0
Данные украинцев стали доступны в "кабинете гражданина" 0 0 0
Правозахисники не плюють у пісочниці, – Венедіктова відреагувала на протести під її будинком 0 0 0