Треба повернутися до реформи парламенту

Верховна Рада 16 квітня ухвалила зміни до регламенту. Ці норми мають унеможливити надвелику кількість поправок до законопроектів. Діятимуть тимчасово у період карантину і ще 30 днів після цього.
Документ передбачає: якщо до законопроєкту подали уп'ятеро більше правок, ніж у ньому статей і пунктів, то у другому читанні його розглядатимуть за особливою процеду­рою. Її мають ініціювати не менш як 150 депутатів і підтримати парламент. Фракції і групи за два дні зможуть подати п'ять поправок. Поза­фракційні депутати по одній. Профільний комітет матиме два дні на їх узагальнення.
"За" таке рішення проголосували 242 депутати з фракцій "Слуга народу", "Опозиційної платформи за життя" і групи "Довіра". Не підтримали "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос" і група "За майбутнє".
Законопроєкт про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності Верховна Рада ухвалила в першому читанні 30 березня. Цей закон допоможе Україні отримати кредит Міжнародного валютного фонду. Документ називають "антиколомойським" у грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк, який належав олігархам Ігореві Коломойському та Геннадію Боголюбову. Передбачає: якщо суд вирішить, що неплатоспроможний банк вивели з ринку незаконно, то колишні власники зможуть отримати відшкодування грошима. Але не зможуть повернути банк. До другого читання народні депутати подали до цього закону 16 381 правку. 21 квітня комітет із питань банківської діяльності почав їх розглядати.
16 тисяч правок це перебір. Їх штампувала під копірку група юристів, а не депутати. Такого в історії європейських парламентів не було. Парламент міг розглядати ці правки до Нового року, бути напівпаралізованим, каже голова Комітету виборців України Олексій Кошель, 46 років.
 "Антиколомойський" закон ухвалять. Бо це питання принципове для "Слуги народу", її репутації і політичного існування. Але тема впливу Коломойського на українську політику не зникла. Паралельно з вирішенням питання про 16 тисяч правок ідуть закулісні домовленості. Очевидно, що команда президента не хоче сваритися з олігархом. Він має фінансові ресурси, групу із трьох десятків депутатів і одну з головних телевізійних кнопок канал "1+1", який свого часу руйнував рейтинг Петра Порошенка.
Депутатам треба повернутися до реформи парламенту. Наприклад, щоб законодавчу ініціативу проявляв не нардеп, а група чисельністю, як найменша фракція. Щоб відкинути піар із законопроєктів, що вигідні для якоїсь із груп.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/politics-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

В Україні бракує 30% суддів 0 0 0
Кремль поставив переговори по Донбасу на паузу: експерт про наміри Росії 0 0 0
Сценарій Януковича: як Кремль допомагає Додону зберегти владу в Молдові 0 0 0
За кордоном допомоги дипломатів попросили понад 17 тисяч українців – МЗС 0 0 0
Украинские БЕНальности. 0 0 0
Нова реальність Європи – санітарна залізна завіса 0 0 0
Ваша операція заблокована! Нові правила переказу грошей: все, що треба знати 0 0 0
Білл Гейтс дав прогноз, коли світ повернеться до нормального життя 0 0 0
Що робити, якщо ваші сусіди завалюють сміттям квартиру 0 0 0
The New York Times: Большинство американцев, являющихся носителями коронавируса, не знают об этом 0 0 0