Держава має сплатити братам Суркісам сім мільярдів гривень

Державний Приватбанк має виплатити $259 млн, або 7 млрд грн офшорним компаніям Ігоря та Григорія Суркісів. Так вирішив Київський апеляційний суд 15 квітня. Він відхилив скаргу банку та Міністерства юстиції. Залишив дійсною постанову Печерського районного суду від 20 лютого.
 Ухвала є, банку доведеться її виконувати. Інакше загрожують штрафи та кримінальне провадження, каже на брифінгу юрист Приватбанку Андрій Пожидаєв.
Ігор Суркіс мав у Приватбанку на рахунку 151 млн грн, його брат Григорій із дружиною Поліною 677 млн. Донька Ігоря Суркіса 175 млн грн, ще 45 млн було у Рахміля Суркіса, батька братів. Ці кошти були розміщенні на рахунках кіпрської філії Приватбанку у 20122014 роках. Сума компенсації також включає відсотки, нараховані до 17 лютого 2020-го.
Національний банк 2016 року визнав братів Суркісів пов'язаними особами з колишніми власниками Привату Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Мовляв, Коломойський з Ігорем Суркісом є акціонерами телеканалу "1+1". Це свідчить про зв'язок братів і їх сім'ї з фінансовою установою.
 Нацбанк вважає, що Суркіси брали участь у злочинних діях колишніх власників проти Приватбанку. Допомагали виводити гроші. Тому, якщо суд визнає їх невинними, ймовірно, таке ж рішення прийме щодо Коломойського, говорить інвестиційний банкір Сергій Фурса, 37 років.
 Це рішення суду виглядає як компенсація моральних збитків олігарху та його оточенню за законопроєкт про неповернення націоналізованих банків (Верховна Рада ухвалила його в першому читанні. ГПУ). Поки що не зрозуміло, чи дійсно ці виплати будуть. У Мін'юсті заявили, що постанова суду не­однозначна з юридичної точки зору. Та в будь-якому разі такі судові рішення наближають Суркісів до державних грошей. А з ними до українського бюджету підбирається і Коломойський.
Виглядає, що влада не має політичної волі стримати забаганки колишніх власників Приватбанку. "Антиколомойський" законопроєкт (забороняє повертати націоналізовані банки колишнім власникам. ГПУ) має стати водорозділом. Якщо його ухвалять значить, президент Володимир Зеленський обрав сторону українців. Тоді зникне можливість для Коломойського претендувати на компенсацію.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

СБУ блокувала масштабний збут контрафактного алкоголю в зоні проведення ООС. ФОТО 0 0 0
Все медики боятся COVID-19: нет защиты – они обречены. Инфекционист из Киева забил тревогу 0 0 0
У американців під час карантину змінилися смаки 0 0 0
Інтерпол затримав підозрюваного у викраденні журналіста Павловського: деталі та цікаві факти 0 0 0
Гороскоп на 28 квітня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Росія поставила Зеленському три жорсткі вимоги, і це тільки початок – Портников 0 0 0
Виллаш-Боаш: «Я больше не вернусь в АПЛ» 0 0 0
Самые загадочные предметы из СССР: выяснилось, для чего они 0 0 0
Засуха, ураганы и саранча: что еще угрожает миру в 2020 году 0 0 0
Правозахисники не плюють у пісочниці, – Венедіктова відреагувала на протести під її будинком 0 0 0