В Одесі реалізовано пілотний проєкт щодо максимального охоплення тестуванням на ВІЛ

З ініціативи департаменту охорони здоров'я Одеської міськради на базі міської клінічної лікарні №1 реалізований пілотний проєкт щодо максимального охоплення пацієнтів тестуванням на ВІЛ.
Протягом місяця обстеження на ВІЛ за допомогою швидких тестів пропонувалося всім пацієнтам, які поступають на стаціонарне лікування в МКЛ №1, людям, які відвідували фахівців лікарні амбулаторно, а також відвідувачам пацієнтів у стаціонарі. Тестування на ВІЛ проводилося всім пацієнтам у віковій групі 19-49 років, особам більш старшого віку - за клінічними показаннями.
На базі МКЛ №1 створені мультидисциплінарні команди, до складу яких увійшли заступник головного лікаря з медичної частини, завідувачі всіх відділень лікарні, старші медсестри, лікарі Міського центру профілактики та боротьби з ВІЛ / СНІДом та соціальні працівники благодійної організації «100% життя. Одеса».За місяць до лікарні були госпіталізовані 1 047 пацієнтів, 736 з яких підлягали тестуванню. У процесі реалізації пілотного проєкту було виявлено 28 випадків ВІЛ-інфекції, коефіцієнт виявлення склав 3,8. Ці дані можна порівняти із загальною кількістю проведених тестувань на ВІЛ у МКЛ №1 за весь 2018 рік.
Крім тестування на ВІЛ, за підтримки БО «100% життя. Одеса» також були створені інформаційні матеріали, що роз'яснюють небезпеку ВІЛ-інфекції, методи профілактики ВІЛ та мотивуючі до тестування.
Висока оцінка реалізованому в МКЛ №1 пілотного проєкту була дана міжнародними експертами під час круглого столу з питань розширення доступу до антиретровірусної терапії для людей, які живуть з ВІЛ. Фахівці відзначили, що за один місяць роботи проєкту були досягнуті результати, зіставні з роботою протягом усього минулого року. Обговорювалося питання про використання аналогічного підходу для посилення роботи в сфері діагностики ВІЛ в інших медичних закладах вторинного рівня.

Читать польностью: https://glavcom.ua/odesa/news/v-odesi-re...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

У Дніпрі в будинку для людей похилого віку сталася пожежа 0 0 0
У Скалецької з’явилося чотири нових радники 0 0 0
Був ворогом Кремля: екснардеп Мосійчук назвав ім'я застреленого в Києві чоловіка 0 0 0
Вагітних і літніх без черги: нові правила перетину українських КПВВ 0 0 0
Трамп: Китай почав виконувати умови торгової угоди 0 0 0
Асад скерував війська на північ Сирії 0 0 0
Джонсон: Brexit з угодою ще можливий 0 0 0
На виборах мера Будапешта переміг опозиційний кандидат 0 0 0
Сирийские курды достигли военно-политических договорённостей с сирийским правительством в Дамаске 0 0 0
Любовь пуглива, чувства не стоит сразу ставить в "пируэт" 0 0 0