"Забудовники п'ють з горя — такі "золоті" метри на бетон і скло перетворили"

У Львові на пагорбах вулиці Кривоноса відкрили перший в Україні Меморіал Небесної сотні. Складається з площі зі стелою з портретами героїв на верхній терасі. Обладнали три оглядові майданчики. Стелу зробили з кортену сплаву сталі кольору іржі. Планують збудувати ще пішохідний міст.
Місце для меморіалу узгоджували з родинами героїв. На відкриття вони з'їхалися з усієї України. Також були учасники Революції гідності, волонтери, військові та духовенство.
Офіційна частина закінчується після обіду. Люди приносять квіти й лампадки до портретів. Обходять навколо стелу, фотографуються на оглядових майданчиках.
 Ти уявляєш, як наші мєсні забудовники слізьми обливаються на цьому меморіалі. Це ж сотні метрів квадратури в самому центрі, по телефону говорить літній чоловік. Роздивляється портрети на стелі. Тут можна вліпити пару багатоповерхівок, зо три кафе й підземну парковку. І відбити то все за пару років. Напевно, п'ють з горя такі "золоті" метри на бетон і скло перетворили.
 Обережно вібрує! русява дівчина стрибає на найдовшому оглядовому майданчику меморіалу. З нього видно панораму старого міста. Підпірних стінок чи стовпів під ним немає.
До неї підходять друзі. Разом стрибають і сміються. За ними спостерігають двоє чоловіків. Один фотографує меморіал на мобільний.
 Мені подобається, каже знайомому. По-сучасному. От я був в Анталії, то там серед старовини теж найшлося місце для бетону й скла. Оглядовий майданчик на скелі зробили, з панорамним ліфтом. Але там лише туристична приманка. А тут пам'ять. От даже підлітки приходять селфі робити. А зайдуть подивляться і згадають тих хлопів, чоловіків і жінок, які там гинули. І щось у голові лишиться.
 Мене одне цікавить, говорить його знайомий. Скільки часу це місце буде святим? Коли сюди доберуться продавці сувенірів і ресторатори? Бо тоді буде не меморіал пам'яті, а символ туристичного Львова з його наливками, круасанами й пивом.
П'ятеро підлітків із чорним пакетом зупиняються на першому оглядовому майданчику. Озираються. На вулиці стемніло.
 Тарік, тут пити не будемо, каже невисокий хлопець у білій кепці. Якось незручно, це як кладовище.
 А хто сказав, що ми бухати будемо? Поминатимемо, відповідає другий. Озирається, бачить припаркований неподалік поліцейський "Пріус". Да, пити тут не будемо. Йдемо в парк.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Покорит весь мир? В США оценили "чудо-оружие" Путина 0 0 0
"Игра на понижение": что будет с курсом доллара в Украине в ближайшее время 0 0 0
Легіонер "Динамо" отримав рецидив травми 0 0 0
Команда президента Зеленского готовит "пакет" решений по облегчению жизни граждан на Донбассе, - Пристайко 0 0 0
"Каратели-х*ятели!" Соколова высмеяла новые фейки "ДНР" о ВСУ 0 0 0
''12 квадратов и без ванны'': как живут ''слуги народа'' на деньги украинцев 0 0 0
З палацу вкрали золотий унітаз 0 0 0
Гендиректор Укрпошти запропонував її приватизувати 0 0 0
"Олександрія" завоювала четверту звитягу в сезоні УПЛ 0 0 0
Дебютний асист Коноплянки: "Шахтар" вирвав перемогу над "Зорею" 0 0 0