"На роботу взяли, бо маємо український паспорт"

 Люди массово едут на работу в Россию, Крым. Некоторые на территорию Украины. Зарплаты здесь такие маленькие, что прокормиться невозможно, каже 34-річна Алла Могилевська з Донецька.
У тамтешніх центрах зайнятості зареєстровано 24 431 чоловік, за даними окупантів. Найнижчу заробітну платню пропонують двірнику та швачці 1,1 тис. грн. Дані неповні, бо більшість донеччан у центри зайнятості не звертаються.
 Для чоловіків вихід іти на копанки, робити ремонти в квартирах, гаражах. Якщо маєш автомобіль можна стати перевізником на територію України або Росії. За таке маєш не більше 4 тисяч гривень щомісяця, продовжує Алла Могилевська. Все залежить від роботодавців і податків. Вони постійно стають більші. Місцева влада людей грабує. Якщо жінка хоче влаштуватися на роботу, гарний варіант маляр, штукатур, продавчиня, доглядальниця. В середньому матиме 2,7 тисячі гривень на місяць.
 Хорошо тем, кто работает и учится. Есть возможность получать стипендию и зар­плату. Тогда в продуктовом берешь более-менее качественный товар, каже студент 22-річний Максим Шкурко з Донецька.
 Стипендію для студентів університету 673,29 грн. На останніх курсах дозволяють працювати неповний день. Це може бути роздача флаєрів чи оператор кол-центру. За день платять 134,5 гривні. Працюєш три-чотири дні на тиждень. Щомісяця маєш до 25002600 гривень.
 Але молоді цих грошей мало. Деякі хочуть жити окремо від батьків, завести стосунки, продовжує Максим. Тому їдуть на заробітки до Росії. Туди навіть беруть людей, які закінчили дев'ять класів. Мій друг подався до Москви півроку тому. Раніше працював у Макіївці охоронцем. Зарплату затримували, видавали частинами. Плюнув і знайшов в інтернеті роботу різноробом. Працює без вихідних, гуртожиток безкоштовно. В кімнаті живуть по шість чоловік. Зарплату 13,4 тисячі гривень видають вчасно щомісяця. Але важко. Більше, ніж півроку, ніхто не витримує.
У забороненій в Україні соціальній мережі "ВКонтакте" створюють групи з пошуку роботи в окупованому Криму.
Є вакансії на будівництві, сфері послуг, на пляжах. Обіцяють велику зарплату, безкош­товне житло та дворазове харчування.
 Друг запропонував поїхати в Сімферополь після закінчення технікуму. Він працював кухарем у ресторані. Постійно звав до Криму, бо зарплата вища, аніж тут. Довго вагався, але знайшов вакансію таксиста через соціальні мережі, каже 24-річний Ярослав Данчишин з окупованого Зугреса на Донеччині. Права отримав українські, мав закордонний паспорт. Проблем з працевлаштуванням не було. Але зимою жив у машині. Грошей не вистачало, щоб спати у квартирі. Автомобіль довелось орендувати, власного не мав. На день віддавав 457 гривень. Працюю щодня зранку до вечора. Їжджу по всій території півострова. Найкращі заробітки влітку. За день можу заробити до 2 тисяч гривень на одному пасажирі.
На пляжі працюють і в дощову погоду.
 Делаем все, чтобы отдыхающие были довольны. В день может прийти на пляж несколько человек. А отработать нужно полную смену с семи утра до десяти вечера, каже 22-річний Іван Павлюк із міста Хрустальний окупованої Луганської області (до 2016 року Красний Луч. ГПУ). Працює рятувальником на пляжі. Коли дощ повинні спостерігати, щоб людина не потонула й далеко не заплила. Завжди знайдеться відпочивальник, який у погану погоду захоче купатися. Через нього можемо пропустити обід. А він за графіком. Тоді з друзями замовляємо піцу. У наші обов'язки входить чергування на рятувальному посту, замір температури повітря і морської води. Проводимо інструктаж з правил поведінки на воді, на пляжі. При нещасному випадку негайно надаємо допомогу потерпілим.
 На роботу взяли без проблем, бо маємо український паспорт. З документами ЛНР навіть розмовляти не захотіли б, продовжує Павлюк. Спеціальної освіти ця вакансія не потребує. Просять наявність сертифіката РФ для рятувальників. Якщо немає навчають на місці. Харчування за пільговими знижками. Живемо вчотирьох у кімнаті на території туристичного комплексу. Щомісяця виплачують 6 тисяч гривень. Це удвічі більше, ніж у Луганську.
Молодь вербують вступати до армії
Окупаційна влада запустила на території ДНР конкурс "Опора". Його фіналісти претендуватимуть на працевлаштування в місцевих органах самоврядування. Подати заявку може будь-хто від 18 років. Це не залежить від стажу роботи, освіти. Реєстрація триватиме до 15 вересня.
 На сайті потрібно вибрати напрямок: громадські організації, соціальна сфера, будівництво, економіка. Після реєстрації необхідно пройти тести на профпридатність, каже 21-річний Михайло Нетреба, студент із Донецька. Наступного дня подзвонили і рекомендували вступати до так званої армії ДНР. Казали про багато переваг і пільг для військових. Мої дані з адресою й номером телефону вже відправили до однієї військової час­тини.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Легіонер "Динамо" отримав рецидив травми 0 0 0
Активная подготовка к местным выборам. Почему Рада распустила ЦИК 0 0 0
Как прошёл праздничный концерт в 230-й юбилей Николаева. ФОТОРЕПОРТАЖ 0 0 0
Команда президента Зеленского готовит "пакет" решений по облегчению жизни граждан на Донбассе, - Пристайко 0 0 0
Кулеба вважає, що Україні не варто сподіватися на поступки Угорщини щодо НАТО 0 0 0
"Каратели-х*ятели!" Соколова высмеяла новые фейки "ДНР" о ВСУ 0 0 0
З палацу вкрали золотий унітаз 0 0 0
Гендиректор Укрпошти запропонував її приватизувати 0 0 0
"Олександрія" завоювала четверту звитягу в сезоні УПЛ 0 0 0
Дебютний асист Коноплянки: "Шахтар" вирвав перемогу над "Зорею" 0 0 0