Кремль змушує вчених доносити на колег

Російські вчені після спілкування із закордонними партнерами мають надсилати у міністерство освіти і науки звіт про розмову. Наказ видали в лютому. Тобто влада змушує їх писати доноси на іноземних колег. У Росії кожен учений повинен бути не лише патріотом, а й чекістом.
Усе це вже було в Радянському Союзі. Мій батько доктор фізико-математичних наук, щоб уникнути доносів не їздив за кордон. Його колега начальник теоретичного відділу Науково-дослідного радіофізичного інституту Микола Денисов активно відвідував міжнародні конференції. Однак в якийсь момент відмовився писати звіт про зустріч з іноземними колегами. Вирішив, що ця поліцейщина несумісна з науковою роботою. Став невиїзний.
Денисов не сильно любив радянський режим. Після цієї історії почав ставитися до нього ще гірше. Його відділ в інституті перетворився на розсадник вільнодумства. Багато співробітників уже по смерті Денисова взяли активну участь в антикомуністичній революції 19891991 років. Одним із них був Борис Нємцов (російський опозиційний політик, убитий 27 лютого 2015 року в Москві. ГПУ). Під час Перебудови безліч вчених пішли в політику. Деякі очолили протестний рух.
Радянські вчені жили цілком пристойно. Не відсутність на прилавках ковбаси і одягу розвела їх із радянським режимом. На їхні зарплати все це можна було купити. Мого батька не влаштовувала відсутність особис­тої свободи, вільного доступу до інформації, залежність від влади, неможливість читати, що хочеш, спілкуватися, з ким хочеш, їздити, куди хочеш. Вчені не хотіли бути кріпаками. Протестний рух у науковому товаристві зіграв велику роль у краху СРСР. Намагаючись повернути вчених у державне стійло, путінська влада робить їх своїми ворогами. І повторює самогубний радянський досвід.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

ЦРУ готувала птахів-шпигунів у роки холодної війни 0 0 0
За минулу добу бойовики 14 разів порушили режим припинення вогню – штаб 0 0 0
Три основні зовнішньополітичні виклики для України 0 0 0
Чому дітям не можна переїдати: пояснення вчених 0 0 0
Попался в руки народу: появилась жесткая карикатура на Путина 0 0 0
Кремль погрожує збивати ізраїльські літаки в Сирії, - Jerusalem Post 0 0 0
У Генпрокуратурі пояснили закриття справи проти ексзаступника генпрокурора Кузьміна 0 0 0
Трамп назвав свого "улюбленого диктатора" 0 0 0
"Кремль не допустит!" Цимбалюк раскрыл опасность выборов на Донбассе 0 0 0
Вчені назвали способи профілактики раку кишечника 0 0 0