Зеленський спростив надання громадянства України росіянам і ветеранам війни на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський спростив надання українського громадянства росіянам, які зазнали переслідувань через політичні переконання в РФ.

Відповідний указ опубліковано від 13 серпня на сайті глави держави.

Як зазначається у документі, для отримання громадянства України громадяни Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання, мають подати декларацію про відмову від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку).

Окрім цього було спрощено набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які воювали на боці України на Донбасі. 

"Кабінету Міністрів України розробити та внести на розгляд Верховної Ради України невідкладно проєкт закону України, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземцями і особами без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних Силах України та/або брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях", - додали у президента.

Водночас Зеленський дав Кабміну три місяці на розроблення законопроєкту про порядок надання притулку.

Нагадаємо, раніше президент запропонував скласти перелік країн, з якими варто було б скасувати візовий режим задля розвитку медичного туризму в Україні. 

"Ми можемо скласти перелік країн, громадяни яких часто приїжджають до України на лікування, з тим, щоб скасувати для них візовий режим, і звернутися до Міністерства закордонних справ (розглянути це питання - ред.). Особливо це стосується тих країн, громадяни яких зазвичай сюди приїжджають на лікування і оздоровлення і відчувають ці перепони у перетині кордону", - сказав Зеленський.

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/zelenskiy-sprost...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Українська армія отримає 200 комфортних житлових модулів для передової та полігонів 0 0 0
Український тенісист став півфіналістом парних змагань АТР в Хорватії 0 0 0
Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,03 грн/долар 0 0 0
На сьогодні встановлено ціну на банківські метали 0 0 0
Проголосувати без проблем і з користю: що для цього слід знати 0 0 0
За місяць вкладникам банків-банкрутів повернули майже 40 млн гривень 0 0 0
Саакашвілі заявив про зняття своєї партії з виборів до Ради 0 0 0
Медове життя: показали фото солодкого фестивалю 0 0 0
Меркель занепокоєна спробами Росії вплинути на європейську політику 0 0 0
Пастка для української влади. Чому Путін спростив отримання паспортів РФ для мешканців всього Донбасу? 0 0 0