Роман Безсмертний пропонує призупинити Мінські переговори

 Варто припинити роботу в Мінському процесі після подій у Павлополі, поки не збереться Нормандський формат. Якщо на Росію не тиснути, вона діятиме агресивно, каже 8 серпня представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний, 53 роки. РФ реалізує зовнішню політику через примус до миру силою за столом переговорів, на лінії роз­межування, в дипломатичному протоколі, в міжнародних організаціях.
6 серпня поблизу Павлополя на Донеччині російсько-терористичні сили обстріляли українські позиції з заборонених мінометів калібру 120 мм. Загинули четверо військових ЗСУ. Із 21 липня мало діяти "хлібне перемир'я" на Донбасі.
 Безсмертний озвучив позицію української делегації у Мінську. Поки це не остаточне рішення. Просто кинули м'яч на російське поле, каже політолог Олександр Кочетков, 63 роки.
 У переговорах із РФ маємо робити сильні та несподівані для ворога кроки. А Безсмертний пропонує передбачувану протокольну реакцію. Не можна виходити з переговорів без альтернативи. Нормандський формат за участі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії нею не є. Він близький до Мінських переговорів за духом та ефективністю. Не буде дієвим, доки там немає США. В ідеалі варто було би долучити Китай. Інакше доведеться чекати смерті Путіна, щоб вирішити конфлікт на Донбасі.
Якщо просто вийдемо з Мінського процесу, це виглядатиме як наша відмова від окупованих територій. Призведе до зменшення санкційного тиску на РФ і фактично нашого програшу.
 Україна має неспівмірно менші інформаційні можливості для донесення своїх позицій до міжнародної спільноти, ніж РФ, каже політолог Михайло Басараб, 42 роки.
 Нам складно змагатися із російською пропагандою у світі. Якщо розглядати політичні інструменти тиску, то демарш у Мінську ефективний спосіб привернути увагу світу до порушень міжнародного права та домовленостей. Припинити роботу в Мінській групі можна після відповідної заяви президента Зеленського, який уповноважує українських представників вести переговори.
Варто брати приклад із Польщі
 Україна має право шукати партнерів для вирішення одного з найбільших конфліктів сучасної Європи, говорить 8 серпня заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент. Штати висловили бажання брати участь у вирішенні конфлікту на Донбасі. Для створення нового формату потрібна домовленість усіх сторін.
До Нормандського формату входять Україна, Німеччина, Росія та Франція. Перед другим туром виборів президент 41-річний Володимир Зеленський пропонував залучити до переговорів також США і Велику Британію. Кремль не бачить сенсу в розширенні, каже прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, 51 рік.
 Ініціатива Володимира Зеленського правильна. Але Москва буде пручатися. Може шантажувати Берлін та Париж, каже політолог Михайло Басараб. Стара Європа має бізнесову, корупційну й енергетичну залежність від Кремля. В ЄС діє потужне проросійське лобі. На жаль, зараз ми далеко від моменту, коли США та Велика Британія зможуть долучитися до переговорів. Треба послідовно працювати у цьому напрямку. Варто налагоджувати тісну взаємодію в безпековому та енергетичному секторах, залучати інвестиції. Варто брати приклад із Польщі. Та закуповує американський скраплений газ, ракетні системи і відкриває базу для військових США.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter