Український фільм потрапив в основний конкурс Венеціанського кінофестивалю

Чесько-словацько-українська драма "Пофарбоване Пташеня" увійшла до програми головного конкурсу 76-го Міжнародного Венеціанського кінофестивалю. Відбудеться в Італії 28 серпня 7 вересня. Картину за романом поляка Єжи Кониського зняв чеський режисер Вацлав ­Мархоул, 59 років. Дія фільму відбувається під час Другої ­світової.
Намагаючись урятувати сина від нацистів, єврейська пара відправляє дитину до родичів у село. Проте тітка хлопця несподівано вмирає. Він вимушений поневірятися Східною Європою. Дитина майже всюди зустрічає ворожість, переживає насилля.
 Одного разу хлопчик бачить, як мисливець зловив птаха і пофарбував у яскравий колір, розповідає український продюсер фільму Ігор Савиченко, 44 роки. Відпускає на волю. Проте інші птахи не приймають кольорового родича назад. Сприймають як ворога, чужинця у зграї, закльовують до смерті.
Зйомки відбувалися протягом 16 місяців в Україні, Словаччині, Польщі та Чехії. Головну роль виконав 11-річний Петр Котляр із міста Чеський Крумлов. У картині разом з акторами зі Швеції, США, Великої Британії, Німеччини та інших країн знялися українці Алла Соколова, Ніна Шуневич та Остап Дзядек.
Також у цьогорічному Венеціанському кінофестивалі візьмуть участь українські стрічки "Стасіс" і "Атлантида".

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/culture-newsp...

Самые важные новости дня с facebook & twitter