Масова вирубка лісів у Карпатах: як це загрожує українцям

В українських Карпатах через незаконне вирубування гинуть ліси. Однак влада уже 20 років закриває очі на "чорних" лісорубів. Журналісти 24 каналу здійснили експедицію в Карпати та дізнались, що загрожує регіону.
Наслідки незаконної вирубки лісу
На перший погляд, здається, що у туристичних Карпатах все чудово. Але якщо трохи від'їхати глибше в гори, то відкривається зовсім інша картина. Замість смерек – лише пні, які нагадують, що колись там стояв ліс.
Дістатись цих місць журналісти змогли лише завдяки активістам, які мають потужні позашляховики. Вони вже десять років їздять в Карпати та на власні очі бачать, як ліси рідшають.
Дороги до цих вирубок потім знищуються. Ми навіть на своїх машинах не можемо потрапити в певні села, куди їздили з гуманітарною місію, тому що дороги зруйнували, щоб люди не потрапляли на "чорні" вирубки, – пояснив активіст Віталій Максимов.
Спеціально знищені дороги
Незаконні вирубки порушують екосистему Карпат. Річки виходять з берегів, затоплюють цілі села. Активіст Віктор пригадав, що сам постраждав від повені цього року. 
"На своєму шляху ріка проноситься, все валить і прямує своїм річищем в якісь інші будівлі, через інших сусідів", – пригадав Віктор.
Вирубка лісу у Карпатах
Реакція місцевих жителів
Тема незаконних вирубок – табу для місцевих. Всі бояться помсти "чорних" лісорубів, тому відкрито про це ніхто не говорить.
До прикладу, з місцевого пастуха В'ячеслава витягти правду – годі сподіватись. Він лише визнає, що проблема існує.
Нічого не каже про проблему і місцевий лісник. Розповів тільки про легальну вирубку: "Масово всихає в Карпатах у нас смерека. Клімат помінявся напевно. Її необхідно вирубувати".
"Чорні" лісоруби та законодавство
У 2018 році прийняли закон, згідно з яким, фактично неможливо притягти "чорних" лісорубів до відповідальності. Адже тепер кримінальне провадження можна розпочати, якщо людина спиляла лісу на суму у два мільйони гривень, а це приблизно 70 вантажівок.
Боротись активісти із цим втомились, тому вони вирішили власними силами засаджувати Карпати.
"Є компанії, які хочуть робити гарні справи і вони це роблять корпоративно. Ми вирішили запустити проект "Збережи Карпати", щоб вони могли взяти колектив, приїхати і висадити дерева. Ми вважаємо, що це буде корисніше, ніж про це щось говорити, писати та постити у Facebook", – зазначив активіст.

+Відео

Читать польностью: https://24tv.ua/masova_virubka_lisiv_u_k...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Кемпбелл про шанси на бій з Ломаченко: всі коли-небудь програють 0 0 0
У митній системі аеропортів США стався масовий збій 0 0 0
"Натверкай город": прикарпатська співачка зняла пародію на кліп Jerry Heil 0 0 0
Розповіли, скільки переселенців забезпечили власним житлом 0 0 0
ЦВК оголосила останнього переможця виборів у Раду 0 0 0
Призначено чотири додаткові потяги до Дня Незалежності 0 0 0
У Києві встановили кнопки екстреного виклику допомоги 0 0 0
Розгляд справи Гримчака через помилку перенесли на 17 серпня 0 0 0
Заступник голови Нацполіції України Бушуєв пішов у відставку 0 0 0
Фігуранта справи “українських диверсантів” звільнили з російської колонії — правозахисники 0 0 0