Світ змирився з Кримом, на черзі Білорусь, – Niezależna

Більшість країн Західної Європи, схоже, змирилися з анексією Криму, і тепер Росія може довести до кінця операцію під кодовою назвою "Белоруссия".
На сьогодні Росія здатна "у білих рукавичках" анексувати повністю залежну від неї у фінансовому плані Білорусь, пише польський оглядач Конрад Висоцький у статті для сайту Niezależna. Експерт заявляє:
Західна Європа більше не має наміру ізолювати Росію через Крим, тому Кремль може зайнятися завершеннням чергової операції під кодовою назвою "Белоруссия".
"Події останніх днів, здається, підтверджують гірку правду про те, що більшість країн Західної Європи змирилися з анексією Криму і не будуть у зв'язку з цим і надалі ізолювати імперію Володимира Путіна на міжнародній арені. Не відчуваючи політичного спротиву, Кремль доводить до кінця широкомасштабну операцію під кодовою назвою "Белоруссия". Її мета полягає в тому, щоб стерти цю країну з карти Європи", – пише Висоцький.
Звісно, справа стосується повернення Росії права голосу в ПАРЄ, якого її позбавили у 2014 році після нелегальної окупації Криму. Це сталося, не дивлячись на те, що Росія регулярно відкидає заклики відмовитися від окупації, ба більше, вона "озброює напівострів і сіє там політичний терор", підкреслює автор. За іронією долі головна ідея цієї установи – захист прав людини, додає він.
Росія прекрасно усвідомлює: якщо Захід по-своєму прийняв окупацію півострова, який офіційно належить Україні, то Москва не має очікувати жодної рішучої реакції центрів європейської влади – Берліна, Брюселя та Парижа – у разі ревізії кордонів на "старому континенті". Цей варіант Кремль уже випробував у Грузії, де упродовж кількох років армія Російської Федерації послідовно пересувала прикордонні стовпці всередину країни, стверджує він.
Однак станом на сьогодні ситуація набагато простіша і не вимагає партизанських дій під місяцем, тому що справа стосується Білорусі. Будь-яка дія Росії стосовно цієї країни визначається положеннями договору про Союзну державу, який регулює співробітництво країн практично у всіх галузях. До того ж, Білорусь повністю залежна від Росії у фінансовому плані, і цей процес буде лише посилюватися. Отже, ми маємо готовий рецепт анексії у білих рукавичках, без єдиного пострілу і збройного втручання, – звертає увагу польський журналіст.
Автор зауважує: не всі усвідомлюють те, що анексія Білорусі відкриє Володимиру Путіну можливість залишитися при владі ще довше. Нинішній президентський термін лідера Російської Федерації закінчується у 2024 році, й офіційно він не може бути переобраний. Але якби на карті Європи з'явилось новоутворення, очевидно, що очолив би його Путін. У такому разі лічильник президентського терміну обнулився б, пояснює він.
Одночасно президентський палац у Мінську має звільнити Олександр Лукашенко. Швидше за все Батька зі своєю політичною верхівкою перейде на менш примітні посади. Можливо, мінський палац буде перейменований у другу офіційну резиденцію Путіна, куди б він запрошував менш бажаних гостей, – міркує Висоцький.
Втім, знаменними є слова Лукашенка з приводу Дня незалежності Білорусі: "Ми можемо попросити, щоб вони нас захищали, – ядерна парасолька, гіперзвукова зброя та інше. Ви хочете до складу Росії, щоб вона нас захищала? Ні. І я не хочу". Але вже незабаром Лукашенкові не потрібно буде турбуватися про такі дилеми. Всіма питаннями займеться центр у Кремлі. Президенту Білорусі тільки й залишиться що наспівувати слова гімну Союзної держави, затвердженого в грудні 2018 року:
Всегда беречь мы братство будем. И никогда не предадим. Заветы предков не забудем. Союз наш нерушим, – підсумовує Конрад Висоцький.

Читать польностью: https://24tv.ua/svit_zmirivsya_z_krimom_...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Портнов заявив, що СБУ закрило провадження проти нього 0 0 0
Колишній заступник глави МВС України отримав громадянство Росії, - ЗМІ 0 0 0
В Інституті раку торгували безкоштовними ліками для онкохворих 0 0 0
У Путіна є два сценарії розв'язання українського питання 0 0 0
У Росії звільнили українського політв'язня, якого затримали в Криму й катували струмом 0 0 0
СБУ заинтересовалась деятельностью канадской компании IMAX в аннексированном Крыму 0 0 0
Фигуранта дела “украинских диверсантов” освободили из российской колонии — правозащитники 0 0 0
СБУ зацікавилася діяльністю канадської компанії IMAX в анексованому Криму 0 0 0
Розповіли, скільки переселенців забезпечили власним житлом 0 0 0
Фігуранта справи “українських диверсантів” звільнили з російської колонії — правозахисники 0 0 0