Овочі для консервації не дешевшають

 Віники з хрону та кропу викладай наперед. Хто питатиме, кажи: один пучок зелені коштує 5 гривень. Вторгуєш забереш гроші собі. Накрутила 25 штук на 100 гривень. Я тим часом торби з огірками виставлю в другий ряд, говорить онуку 65-річна Ганна Романенко з села Сосонка Вінницького району. Торгує на ринку Привокзальний в обласному центрі.
Огірки на ринку продають по 1825 грн/кг.
 Овочі вже не дешевшатимуть. Торік огірки збували по 1015 гривень. Зараз продаю по такій ціні тільки великі для квашення. Я беру якісне голландське насіння. Одна штука коштує гривню, говорить 60-річний Петро Гордаш із села Лука-Мелешківська. Присідає біля чотирьох відер із огірками. Всі плоди одного розміру. Такі якраз на закрутку купляють. Кілограм віддаю по 20 гривень. Багато не беруть. Максимум відро-два. У середньому на сім'ю з чотирьох людей треба заготовити на зиму 20 літрових банок огірків. Люди стали вибагливіші, перебирають. Якогось року огірки не вродили, то все підряд брали. В мене всі плоди як один. При чому повністю зелені. Спеціально сітку натягую, щоб огірки плелися по ній. Коли ростуть при землі, то втрачають товарний вид. Доводиться продавати задешево. Це ж стосується і кривих огірків. Стають такими через перепади температур.
Неподалік у критому ринку на прилавку виставлені огірки в два ряди. За кілограм просять 18 грн.
 Ще кілька тижнів, і огірка з городу вже не буде. Знову завезуть тепличні. Відповідно овочі можуть подорожчати на 510 гривень. Я намагаюся трохи спустити ціну, щоб продати товар швидше, розповідає 32-річна Альона Тищук із села Сосонка. Хороший огірок треба купляти вранці. Тоді є вибір. Можна за ціну договоритися. Продавці готові скинути 23 гривні.
Часник продають по 5055 грн/кг, рожеві салатні помідори 45 грн, червоні польові 23 грн.
 Цього року часник вродив. Травневі дощі дали йому росту, чистить від брудного лушпиння великі головки часнику 36-річна Наталія Вітрук. Якби не врожай, такої ціни геть близько не було б. Шокують ціни на помідори. Люди приїздять із села. Кажуть посадили помідори великими грядками, а плодів майже немає через дощі та холод.
 Крутити на зиму помідори почнуть за два тижні. Але це не значить, що з херсонських полів їх завезуть і ціна впаде. Дешевше 1015 гривень за кіло не буде. Цього року люди помідорів стали менше брати, додає продавщиця 37-річна Наталія Сероветник.
Із невеликим відром до неї підходить жінка років 50. Просить зважити 5 кг сорту Ляна.
 Син приїжджає з Німеччини. Був там на заробітках. Попросив заквасити відеречко помідорів. Жив у Франкфурті. Все купляв у супермаркеті. Каже, овочі там без смаку. Помідори як штучні. Вдома хоч наїсться, розповідає. За овочі платить 120 грн.
Солодкий перець на базарі продають по 2050 грн.
 Перець подешевшає, якщо спека повернеться. Це торік він був у ціні. Ще не настав пік зимових заготовок. За тиждень-два розбиратимуть баклажани, помідори, цибулю, моркву, перець, говорить продавець 41-річний Ігор Кліпко. На помідори ціна нижче 1013 гривень не опуститься.
55 тисяч тонн помідорів завезли в Україну в першому півріччі 2019-го. Це на 15% більше, ніж за цей період торік. І майже вдвічі більше, як за перші шість місяців 2017-го.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/money-newspap...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Селяни продають урожай перекупникам 0 0 0
"Коли повертався з війни, то жінка розуміла мене. Без слів" 0 0 0
За сім місяців Україна збільшила експорт м’яса, молока, зерна та ягід 0 0 0
Наступного року хліб подорожчає мінімально 0 0 0
"Лікарі подивилися сина й сказали, що він — овоч" 0 0 0
Борщ підсолоджують сирою смородиною 0 0 0
У районах завершилися жнива 0 0 0
"Крупну картоплю зараз віддаю по 14 гривень за кілограм". Яка ціна на картоплю в цьому році? 0 0 0
MOZGI випустили перший україномовний кліп 0 0 0
Сусідські війни: на околиці Полтави зносять сараї, мешканці заявляють про підробку судових документів 0 0 0