Українська правда: Заява до третьої річниці вбивства Павла Шеремета

20 липня 2016 року в центрі Києва було вбито нашого колегу та друга, відомого російського, білоруського та українського журналіста Павла Шеремета.

Це цинічне вбивство мало на меті не лише забрати життя, але і посіяти страх не тільки серед журналістів "Української правди", а й в українському медіасередовищі в цілому.

Про вбивство Павла говорили усі світові медіа. Того ж дня тодішній президент Петро Порошенко назвав розкриття цього злочину справою честі та своєрідним іспитом для держави. Такі самі гучні обіцянки давали керівники усіх правоохоронних органів України.

Згодом ці заяви перетворилися на ганебне мовчання. У третю річницю загибелі Павла Шеремета ми, колеги, друзі й родина Павла, можемо з упевненістю констатувати, що офіційне слідство за цей час не просунулося ані на крок. У цій справі досі немає ані однієї ключової версії, ані підозрюваних, що вже казати про виконавців та замовників.

Останній публічний звіт з приводу вбивства нашого колеги – прес-конференція міністра внутрішніх справ, на якій він представляв нового керівника Національної поліції Сергія Князєва і яка відбулася ще у лютому 2017 року. 

На жаль, документальний фільм-розслідування наших колег із "Слідства. Інфо" виявив купу помилок у роботі слідства. Завдяки нашим колегам, а не роботі слідчих, ми змогли дізнатися невідомі обставини вбивства Павла Шеремета. Національній поліції та Генеральній прокуратурі не залишалося нічого іншого, як визнати ці помилки. Прикро, що відповідальності за них так ніхто й не поніс.

У вересні 2017 року слідство вирішило засекретити матеріали цієї справи, пояснивши це захистом життя осіб, "які беруть участь у кримінальному судочинстві". З того часу усі наші офіційні запити до правоохоронців або залишаються без відповіді, або зводяться до загальних фраз про складність розслідування цієї справи.

У лютому 2018 року ми звернулися до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням перекваліфікувати цю справу як терористичний акт. Ми наголошуємо на тому, що злочинці розраховували вбити не тільки Павла, але й отримати психологічний ефект від вчиненого терористичного акту у багатолюдному місці у вигляді паніки та зневіри людей у власній безпеці. На жаль, цього так і не було зроблено.

Читать польностью: https://blogs.pravda.com.ua/authors/prav...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

США в Совбезе ООН потребовали от России раскрыть информацию о взрыве в Северодвинске 0 0 0
Подозреваемого в убийстве журналиста Сергиенко отправили под домашний арест 0 0 0
Президент Бразилии раскритиковал Макрона 0 0 0
Суд випустив з СІЗО обвинуваченого в організації вбивства журналіста Сергієнка 0 0 0
«Все дуже просто»: глава МЗС Канади пояснила, як Росія може повернулися до G8 0 0 0
Батько Гандзюк заявив про «чергову зраду прокуратури» 0 0 0
Львівські десантники показали своє озброєння 0 0 0
Спостерігачі ОБСЄ нарахували майже 30 невідведених "Градів" на окупованих територіях 0 0 0
У суді США розповіли, як "відбілювали" репутацію Януковича перед Заходом 0 0 0
Президент Италии дал партиям пять дней для поиска партнеров по коалиции 0 0 0